Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 17, 2013

VIDEO: ME 17: Platini: "Slovensko si zaslúžilo mládežnícky šampionát"

DOLNÝ HRIČOV (SFZ/SITA) - Michel Platini priletel na Slovensko, aby odovzdal víťaznú trofej Majstrom Európy do 17 rokov

 
 
 
 
Prezident SFZ Ján Kováčik (vpravo) s prezidentom UEFA Michelom Platini po jeho prílete na ME do 17 rokov. Dolný Hričov, 17. mája 2013.

Na Slovensko zavítala unikátna športová návšteva, v piatok popoludní pristálo na žilinskom letisku lietadlo, v ktorom sedel prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini. Pôvodne mal francúzsky vrcholný funkcionár absolvovať desaťminútový brífing, ale keďže pricestoval s hodinovým meškaním, prítomným zástupcom médií venoval len približne tri minúty a potom sa ponáhľal na dohodnutý obed s predsedom vlády SR Robertom Ficom. Päťdesiatsedemročný šéf európskeho futbalu odovzdá v piatok večer zlaté medaily víťazom finálového stretnutia majstrovstiev Európy hráčov do 17 rokov. Na žilinskom štadióne pod Dubňom sa v ňom stretnú o 18.00 h mládežnícke výbery Ruska a Talianska. "Som rád, že práve Slovensko je organizátorom záverečného turnaja ME. SR je vyspelá futbalová krajina a zaslúžila si usporiadať kontinentálny šampionát," povedal na úvod Michel Platini a na margo finálového zápasu vtipne poznamenal: "Vyhrá ten tím, ktorého futbalistom zavesím na krk medaily."

Prehrať video

Michel Platini povolil prítomným žurnalistom ešte dve otázky. Prvá smerovala k jeho účasti vo finále majstrovstiev Európy z roku 1984. Francúzsko v ňom na domácej pôde zdolalo Španielsko 2:0 a získalo svoj prvý kontinentálny titul. "Priznám sa, že si veľmi nespomínam na to stretnutie. Viem však, že som v ňom dal gól a mohol som pridať aj druhý. Žiaľ, nepodarilo sa mi to," uviedol Platini, ktorý sa stal s deviatimi gólmi najlepším strelcom spomenutého podujatia. Trojnásobný držiteľ Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu pôsobiaceho v Európe na záver odpovedal na otázku ohľadom chystaného projektu spoločnej česko-slovenskej futbalovej súťaže. "Vidím to celkom reálne. Model spoločnej súťaže dvoch krajín je odskúšaný a funguje. Ženské tímy v Belgicku a Holandsku hrajú v spoločnú súťaž. Vo vašom prípade sa obávam možných finančných problémov slovenských aj českých klubov. Vynárajú sa aj iné problematické oblasti, o tých však nebudem hovoriť," uzavrel bývalý vynikajúci francúzsky reprezentant.