Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 7, 2014

Trénerovi Ukrajiny duel SR proti Malte veľa nepovedal

KYJEV (SITA) - Michal Fomenko: "Hru súpera sme dôkladne analyzovali z predchádzajúcich stretnutí"

 
 
 
 
Tréner ukrajinskej futbalovej reprezentácie Michail Fomenko počas tlačovej konferencie pred pondelňajším zápasom proti výberu Slovenska v C-skupine kvalifikácie na EURO 2016. Kyjev, 7. septembra 2014.

Tréner ukrajinskej futbalovej reprezentácie Michail Fomenko bol na oficiálnej tlačovej konferencii pred pondelkovým duelom C-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 proti Slovenku veľmi skúpy na slovo. Žurnalistom neprezradil takmer nič zo svojich plánov na kyjevský duel na Olympijskom štadióne. "Nechcem a nebudem hovoriť o hráčoch súpera, na ktorých si musia moji zverenci dávať pozor. Úplne stačí, že tie mená poznajú moji chlapci. Silnou stránkou slovenského družstva je kolektívny duch, ktorý zdobí jeho hru. Slováci majú aj silné individuality," povedal 65-ročný tréner výberu Ukrajiny, v minulosti obranca reprezentácie Sovietskeho zväzu, s ktorou získal bronz na OH 1976 v kanadskom Montreale.

Kormidelníkovi ukrajinskej 'zbornej' veľa nepovedal štvrtkový zápas Slovákov proti Malte. "Sledovali sme tento duel a dôležité informácie sme z neho získať nemohli. Dôkladne sme však analyzovali hru súpera aj v predchádzajúcich stretnutiach," pokračoval Fomenko, ktorý futbalovú reprezentáciu Ukrajiny vedie od decembra 2012. Káder Ukrajincov sužujú zranenia, z hry je vyradený kapitán Anatolij Tymoščuk, obrancu Jevgena Chačeridiho, stredopoliarov Denisa Garmaša, Ruslana Rotaňa či útočníka Volodymyra Gomeňuka tiež nepustia na trávnik zdravotné problémy. "Našťastie, zranenie záložníka Morozjuka nie je vážne a je k dispozícii," informoval kouč Fomenko a formálne informoval o cieľoch jeho tímu v celej kvalifikácii na EURO 2016: "Je jasné, že chceme postúpiť na záverečný turnaj. Futbal je však nepredvídateľný šport a skupina je dosť silná. Aj naši súperi chcú postúpiť."