Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 11, 2015

August v znamení otvorenia City Areny v Trnave, v Ružomberku ukončili rekonštrukciu hracej plochy

BRATISLAVA (SFZ) - Správa k aktuálnemu stavu realizácie Projektu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby futbalových štadiónov.

 
 
 
 
Hráči zápasu FC Spartak Trnava - Clube Atlético Paranaense pri slávnostnom otvorení Štadióna Antona Malatinského. Trnava, 22. augusta 2015.

August 2015

Najvýznamejším dňom bol nepochybne 22. august, po mesiacoch tvrdej driny sa (nielen) Trnava dočkala slávnostného okamihu: celodenným programom otvorili zrekonštruovaný Štadión Antona Malatinského. Ing. arch. Pavol Adamec, generálny projektant a zástupcom investora, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ a.s, City Arena mohol spokojne verejne vyhlásiť: "Tento štadión je unikátny."

Následne sa uskutočnila oficiálna návšteva inšpektora UEFA, ktorej obsahom bolo posúdenie plnenia infraštruktúrnych kritérií pre štadióny kategórie UEFA 4

V rovnaký deň, ako sprevádzkovali dvojzápasom Štadión Antona Malatinského, sa konalo aj slávnostné otvorenie rekonštruovanej Zelpo Arény, teda štadióna v Podbrezovej.

Druhý prázdninový mesiac bol dôležitý aj pri napredovaní v projektoch na ďalších troch futbalových štadiónoch:

- Katastrálny odbor Okresného úradu Zlaté Moravce vydal rozhodnutie o povolení vkladu vecného bremena v prospech SFZ na užívanie futbalového štadióna v Zlatých Moravciach.

- V súlade s rámcovou dohodou medzi SFZ a SEDASPORT bola podpísaná zmluva o dielo na výstavbu tribún futbalového štadóna v Humennom (objednávateľ 1. Humenská, a.s., dodávateľ SEDASPORT, s.r.o.).

- Na štadióne v Ružomberku ukončili rekonštrukciu hracej plochy, vrátane položenia nového trávnika a vybudovania vyhrievania, takže po tom, ako mužstvo MFK prvé tri zápasy sezóny 2015/16 bolo v pozícii domáceho tímu v popradskom NTC, sa v sobotu 29. augusta vrátilo na svoj vlastný štadión a vynovený ho pokrstilo ligovým duelom s Michalovcami.