Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 18, 2015

City Aréna mení podobu každú hodinu, v sobotu sa dočká slávnostného otvorenia

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Výstavba City Arény finišuje, multikomplex privíta prvých návštevníkov už v sobotu 22. augusta

 
 
 
 
Záverečné práce výstavby a priestory City Arény v Trnave krátko pred slávnostným otvorením. Trnava, 17. jún 2015.

Magický dátum sa nezadržateľne blíži a štadión Antona Malatinského sa oblieka do slávnostného šatu. Práce finišujú, už v sobotu je na programe slávnostné otvorenie nákupného centra a bohatý sprievodný program vyvrcholí otváracím dvojzápasom. Starí pán privítajú slávny Ajax Amsterdam, súčasní hráči odohrajú duel s brazílskym Atléticom Paranaense. 

Na pracoviskách v interiéri a v exteriéri objektu pracujú nepretržite stovky stavbárov, pokladačov podláh, majstrov, montérov. Klub odohral záver minulej sezóny a zápasy nového ročníka Európskej ligy na ViOn-e v Zlatých Moravciach, domáce ligové zápasy na ihriskách súperov. "Prvý pilier, ktorý je súčasťou hotela, sme položili 1. apríla 2014. To, čo vidíte, vyrástlo za neuveriteľných šestnásť mesiacov. Bolo to náročné obdobie, ale ako vidíte, oplatilo sa,“ komentoval aktuálny stav štadióna na včerajšom stretnutí v Trnave PR manažér FC Spartak Trnava Marek Ondrejka.

Dokončovacie práce finišujú prakticky v každom sektore štadióna. Okúsili sme tiež čerstvo položený trávnik, boli sme pri tom, keď zelený koberec zažil premiérové lajnovanie pred blížiacou sa prvou zaťažkávajúcou skúškou. Fanúšikovia nájdu skutočný komfort. Po obvode všetkých sektorov sú k dispozícii bufety, celkovo je na priestranných chodbách a v útrobách štadióna nainštalovaných tridsať monitorov, na ktorých môžu návštevníci počas návštev bufetov a presunov po obvode štadióna sledovať dianie na hracej ploche. "Trnavský kotol sme presunuli na severnú tribúnu, sektor hostí má kapacitu 1900 miest. Splnili sme tak normu UEFA, ktorá hovorí, že hosťom patrí desať percent celkovej kapacity štadióna," doplnil informácie Marek Ondrejka.

Vybavenie šatní, priestorov press, VIP a podmienky pre televízne štáby spĺňajú náročné kritériá UEFA a FIFA pre medzinárodné zápasy. Futbalová verejnosť očakáva, že v nasledujúcej kvalifikácii sa City Aréna stane domovským stánkom slovenskej futbalovej reprezentácie. "Tomu sme prispôsobili farebné prevedenie šatní. Domáca, „spartakovská", je ladená v červeno-čiernych farbách, šatňa hostí, ktorá sa premení počas reprezentačných zápasov na domácu, je nadizajnovaná v modrom šate,“ prezradil Marek Ondrejka a počas exkurzie hlavného podlažia dodal: "K dispozícii je devätnásť skyboxov, priestory pre vedenie a zamestnancov klubu, dve tlačovkové miestnosti, priestory pre Slovenský futbalový zväz a tiež modlitebňa. Pre zástupcov médií budú k dispozícii dve tlačovkové miestnosti, work room, pripravené sú tiež kompletne vybavené priestory pre televízne spoločnosti, vyrábajúce prenos." Dodajme, že návštevníci štadióna uvítajú priamy vstup na štadión z priestorov nákupného centra, vstup do VIP priestorov a na novinárske miesta je možný výťahom priamo z garáže.

Rušno bolo aj v okolí štadióna. Pri pohľade na pracujúce mravenisko sa núkala otázka, či je vôbec možné do soboty dokončiť všetky detaily. "Ešte dnes ráno tu táto podlaha nebola a vysadené stromčeky by ste tu tiež márne hľadali. Objekt mení podobu každú hodinu, rastie ako z vody. V sobotu bude všetko pripravené," dodal presvedčivo na záver exkurzie Marek Ondrejka.

Zaujímavosti a parametre štadióna:

Kapacita:

19.200 miest

Sektor pre hostí:

1.900 miest

Obchodné priestory: 

23.660 m2

Administratíva:

2.670 m2

Hotel:

45 lôžok

Parkovanie:

1.000 miest

Začiatok výstavby:

september 2013

Monitorovanie:

85 kamier

Zdroj: www.cityarenatrnava.sk