Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 11, 2014

Premiér Fico s prezidentom SFZ Kováčikom otvorili štadión v Moravciach

ZLATÉ MORAVCE (SFZ) - Slávnostne otvorili prvý štadión zrekonštruovaný z projektu schváleného v roku 2013

 
 
 
 
Zľava: majiteľ FC ViOn V. Ondrejka, predseda vlády SR R. Fico, prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) J. Kováčik a splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport D. Galis počas slávnostného otvorenia zrekonštruovaného štadióna FC ViOn v Zlatých Moravciach. Zlaté Moravce, 10. októbra 2014.

V Zlatých Moravciach v piatok slávnostné otvorili prvý z 21 futbalových štadiónov zmodernizovaných a zrekonštruovaných na základe programu, ktorý schválila vláda Slovenskej republiky minulý rok.

"Vláda SR vníma futbal ako významný sociálny fenomén. Na Slovensku každú sobotu a nedeľu hrajú tisíce ľudí futbalové zápasy, infraštruktúra však nezodpovedá záujmu o najpopulárnejšiu hru na svete. Podpísali sme memorandum o rekonštrukcii 21 štadiónov na Slovensku. Chcem sa v tejto súvislosti poďakovať pánovi prezidentovi Slovenského futbalového zväzu Jánovi Kováčikovi za mimoriadne konštruktívnu spoluprácu. So SFZ sme sa dohodli, že nájdeme finančné prostriedky na modernizáciu 21 futbalových štadiónov vo všetkých regiónoch. Na tento účel sme rozdelili sumu 40 miliónov eur a potom už SFZ rozhodol, ktoré štadióny akú dotáciu dostanú. Prakticky všade bude zabezpečené vyhrievanie trávnikov, zastrešené tribúny, chceme vytvoriť z futbalových štadiónov stánky, na ktoré sa oplatí prísť a na ktorých je iná kultúra ako možno v minulosti. Futbal je populárny šport a preto je dôležité vytvárať potrebnú infraštruktúru. Som rád, že môžem byť tu v Moravciach pri otvorení prvého zmodernizovaného  štadióna, na ktorý vláda SR vyčlenila jeden milión eur," povedal pred slávnostným prestrihnutím pásky predseda vlády SR Robert Fico.

Prezident SFZ Ján Kováčik poďakoval premiérovi za poskytnutú podporu. "Pán premiér bol prvý človek z politického spektra ochotný počúvať potreby slovenského futbalu. Náš projekt nie je len o jednom štadióne, snažili sme sa pokryť celé Slovensko. Štadión v Moravciach je prvý zmodernizovaný, nasledovať budú ďalšie," dodal Kováčik.