Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 14, 2015

Prešov vstúpi do projektu rekonštrukcie futbalového štadióna

PREŠOV (SITA) - Poslanci mestského zastupiteľstva schválili návrh uznesenia, ktoré zašlú Slovenskému futbalovému zväzu

 
 
 
 
Futbalový štadión v Prešove.

Mesto Prešov sa zapojí do projektu rekonštrukcie futbalového štadióna s finančnou podporou štátu, vďaka tejto investícii sa prebuduje futbalový štadión 1. FC Tatran Prešov. Radnica sa bude spolupodieľať na financovaní tejto investície miliónom eur. Schválili to na stredajšom mestskom zastupiteľstve prešovskí poslanci.

Primátorka Prešova Andrea Turčanová uviedla, že mesto má záujem podporiť rozvoj futbalu, lebo Tatran Prešov má 120-ročnú históriu. Získať 2,4 mil. eur na jeho rekonštrukciu, ktorú teraz ponúka Slovenský futbalový zväz, už nemusí tak skoro prísť. Primátorka zdôraznila, že mesto pôjde do tejto rekonštrukcie, ale za prísne stanovených podmienok. Tie sa týkajú transparentných vlastníckych vzťahov. Mesto má aktuálne v spoločnosti 1. FC Tatran, a. s. osem percent akcií. Súčasne v areáli štadióna vlastní pozemky, na ktorých stojí tréningové ihrisko. Po revitalizácii štadióna na tejto ploche bude stáť hlavné ihrisko. "Dali sme si podmienku, že to, čo vložíme, získame ako spoluvlastnícky podiel na nehnuteľnostiach, aby mesto malo chránené svoje záujmy a svoje investície," uviedla primátorka.

Poslanci súčasne schválili, že príspevok mesta vo výške 1 mil. eur radnica získa z predaja budovy v priemyselnom parku IPZ Záborské. Budova je v susedstve spoločnosti CI REGIO, spol. s r.o., ktorú vlastní Miroslav Remeta, ktorý je zároveň predsedom predstavenstva 1. FC Tatran.

Mesto musí poslať do 31. mája platné uznesenie zo zastupiteľstva Slovenskému futbalovému zväzu, preto sa dnes konalo mimoriadne zastupiteľstvo. Pred rokovaním si poslanci vypočuli vystúpenie generálneho manažéra 1. FC Tatran Prešov Mareka Trávnička, ktorý informoval o pripravovaných zmenách v areáli štadióna. Ako uviedol, so Slovenským futbalovým zväzom dospeli ku kompromisnému riešeniu. Na celú rekonštrukciu by malo ísť zhruba 5,4 mil. eur, čo vychádza pri kapacite 5 500 miest asi 1 000 eur na jedno sedadlo. Slovenský futbalový zväz prispeje na rekonštrukciu štadióna čiastkou 2,4 mil. eur. Ich podmienkou je, že tieto peniaze preinvestujú na vybudovanie tribún a skrášlenie prostredia.

Tento projekt si vyžiada búracie práce. Nové tribúny budú stáť na terajšom betónovom ovale. Hlavné ihrisko bude stáť na mieste, kde je dnes cvičné ihrisko. Podľa Trávnička do nákladov treba prirátať aj preloženie osvetlenia a výstavbu kotolne na vyhrievaný trávnik. Tatran bude musieť nájsť tiež peniaze na investíciu do zázemia, čo je administratíva a priestory pre hráčov.