Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 15, 2013

Prievidza s rekonštrukciou futbalového štadióna počíta v rokoch 2015/2016

PRIEVIDZA (TASR) - Mesto Prievidza má záujem zrekonštruovať futbalový štadión, no nepredpokladá, že by to malo byť už na budúci rok

 
 
 
 
Pohľad na tribúnu futbalového štadióna klubu FC Baník Horná Nitra. Prievidza, 27. jún 2013.

Pre TASR to uviedol hovorca Prievidze Michal Ďureje s tým, že vzhľadom na úverové zaťaženie mesta je jeho modernizácia reálna skôr v roku 2015 alebo 2016.

Na rekonštrukciu futbalového štadióna má dať Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR prostredníctvom Slovenského futbalového zväzu (SFZ) sumu 750.000 eur. Podmienkou získania finančných prostriedkov je 40-percentné kofinancovanie projektu samosprávou. "Aj projekt rekonštrukcií štadiónov hovorí o tom, že mestá s ňou nemusia začať hneď. Projekt je naplánovaný na viacero rokov, takže to časové obdobie nám maximálne vyhovuje," ozrejmil Ďureje. Snahou SFZ podľa slov jeho hovorcu Juraja Čurného je, aby boli rekonštrukcie dokončené do rokov 2016 a 2017. 

"Máme pred sebou aj rokovania, ktoré budú medzi mestom a futbalovým klubom, ich výsledky však nevieme predpovedať," objasnil Ďureje s tým, že mesto si ešte pred samotnou rekonštrukciou musí tiež vyjasniť vlastnícky vzťah voči štadiónu. "Mesto ho vlastní a chce ho naďalej vlastniť," zdôraznil. Tiež upozornil na to, že prievidzský futbalový štadión prešiel značnou rekonštrukciou už v minulosti. "Vymenil sa trávnik, závlahový systém na trávniku, zrekonštruovalo sa osvetlenie, VIP priestory, šatne a rehabilitačné centrum," vymenoval.

Podľa bývalého futbalového brankára Prievidze Ivana Vaňa má futbal v Prievidzi dlhoročnú tradíciu, a preto by malo byť povinnosťou mesta vytvoriť dôstojný futbalový stánok všetkým vekovým kategóriám. "Športové úspechy a podmienky vytvárané mestom sú predsa spojené nádoby a vedenie mesta by to malo mať na zreteli pri tak dôležitom projekte, ktorý sa tu mestu ponúka," povedal s tým, že rekonštrukcia štadióna je jedinečnou príležitosťou, ktorá sa už nemusí opakovať. Vaňo označil argumentáciu mesta ohľadom vlastníckych práv štadióna za zvláštnu. "Mesto sa zaujíma o to, kto bude štadión vlastniť, namiesto toho, aby našlo všetky možnosti, ako štadión zveľadiť," dodal.  

Finančné prostriedky schválili delegáti na mimoriadnej konferencii SFZ ešte 12. júla v Banskej Bystrici. Okrem Prievidze by štadióny mali rekonštruovať aj v ďalších 20 vybraných mestách. Rekonštrukcie sa budú týkať zastrešenia všetkých miest v hľadisku, umelého osvetlenia, sociálnych zariadení, sektora hostí a zázemia štadióna.