Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 28, 2014

VIDEO: Partizán Bardejov je pripravený spustiť rekonštrukciu štadióna už v tomto roku

BRATISLAVA (SFZ) - Zástupcovia klubu prišli na zväz s prezentáciou projektovej dokumentácie

 
 
 
 
Pohľad na tribúnu štadióna Partizána Bardejov. Bardejov, 26. jún 2013.

Prezident klubu Partizán Bardejov Peter Petruš v rozhovore pre futbalsfz.sk prezradil, že náplňou dnešného stretnutia s prezidentom SFZ Jánom Kováčikom bol stav dokumentácie a príprava klubu na rekonštrukciu štadióna. "Naozaj sme veľmi radi, že sme sa dostali do tohto výberu a Bardejov ako mesto, ktoré má veľkú futbalovú históriu, bude môcť rekonštruovať štadión, ktorý má viac ako 45 rokov," povedal P. Petruš a pokračoval: "Dnes na rokovaní sme predložili dokumenty o tom, akú máme projektovú pripravenosť a v akom štádiu je priebeh súťaží, ktoré vypísalo mesto."

Prehrať video

Mesto Bardejov schválilo sumu 500 tisíc EUR na zemné práce projektu. "Táto časť projektu bude realizovaná začiatkom septembra. Čakáme na dodávateľa konštrukcií, ktoré budú dodávkou zväzu a boli by sme radi, ak by sme začali v priebehu jesených mesiacov," vysvetlil prezident klubu. Rekonštrukciou dosiahne klub splnenie podmienok UEFA na takéto typy štadiónov. "Rozšíri sa kapacita na takmer päťtisíc sedadiel. Získajú sa štandardy, ktoré súčasný futbalový svet potrebuje. Štadión bude spĺňať normy pre medzištátne zápasy," povedal P. Petruš.

V Bardejove v súčasnosti prebieha stavebné konanie a súťaž. "Čakáme na výsledok súťaže, ktorá prebieha na SFZ. Pokiaľ všetko dobre pôjde a nebudú námietky, tak čakáme na začiatok v jesenných mesiacoch a verím, že koncom tohto roka alebo začiatkom budúceho roka by mohol byť projekt realizovaný," dodal prezident klubu.

"Ženský futbal je teraz veľmi úspešný v našom meste. Naše ženy postúpili a v nedeľu hráme zápas, na ktorom im chceme odovzdať ocenenia za to, že vyhrali súťaž. Sme hrdí, že máme medzi ženami aj reprezentantky a oživilo to futbalový život v našom meste," povedal hrdo Peter Petruš. Partizán Bardejov v nedávnej minulosti hostil kemp brankároch slovenských ženských reprezentácií. "Keď zrekonštruujeme tento štadión, tak dúfame, že bude slúžiť aj pre ďalšie kempy," dodal na záver.