Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 3, 2014

VIDEO: V Trnave už stojí prvý stĺp nového štadióna

TRNAVA (TASR) - Dnes osadili prvý zo 600 stĺpov nového štadióna

 
 
 
 
Zakladanie prvých pilotov na južnej tribúne Štadióna Antona Malatinského v Trnave. Trnava, 3. apríl 2014

V prítomnosti primátora Vladimíra Butka v stredu slávnostne vztýčili prvý zo 600 stĺpov nového futbalového štadióna v Trnave. Dvadsaťdva metrov dlhý a 17,5 ton vážiaci stĺp bude slúžiť ako nosná časť južnej tribúny Štadióna Antona Malatinského.

"Výstavba štadióna pokračuje presne podľa plánov, koncom budúceho leta by sme ho chceli, tak ako sme sľúbili, odovzdať do majetku mesta. Chcem sa poďakovať všetkým Trnavčanom za trpezlivosť s dopravnými obmedzeniami a podporu pri tejto výstavbe. Verím, že športové a kultúrne zážitky z podujatí na tomto štadióne im to vynahradia," uvádza tlačová správa trnavského klubu stanovisko Pavla Adamca z investorskej firmy City-Arena.

Nový štadión Spartaka bude dokončený v prvom polroku 2015. Je projektovaný podľa technických parametrov a požiadaviek Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) i Európskej futbalovej únie (UEFA) s kapacitou 19.000 miest. Súčasťou areálu bude dvojpodlažné podzemné parkovisko, administratívne priestory a obchodné centrum s multikinom. Celý komplex bude spĺňať štandardy moderných stavieb vrátane ekologických technológií a energetickej úspornosti.