Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 27, 2014

Zlatomoravčania sa tešia na krajší štadión

ZLATÉ MORAVCE (MY Nitrianske noviny) - V Zlatých Moravciach sa už o pár dní dočkajú premiéry svojho vynoveného domovského stánku

 
 
 
 
Rekonštrukcia štadióna FK ViOn Zlaté Moravce. Zlaté Moravce, 20. marec 2014.

Práce na počiatočnej fáze rekonštrukcie futbalového štadióna ViOnu dospeli do záverečného štádia. V tomto týždni by malo byť všetko hotové a zverenci trénera Mráza tak budú môcť už v sobotu privítať vo vynovenom stánku Ružomberok s renomovaným Jozefom Chovancom.

Najvýraznejšími zmenami je zastrešenie jednotlivých tribún a odstránenie valov po krajoch ihriska za bránami. "Sektor C oproti hlavnej tribúne by mal byť do majstrovského zápasu zastrešený. Rovnako aj sektory za bránami budú čiastočne zastrešené. Osadený je veľký LED panel. Tým, že zmizli valy za bránami, dostalo ihrisko trošku iný tvar. Okolo neho je potom umelá tráva," povedal Martin Ondrejka na margo najväčších zmien. "V podstate prebehlo všetko bez výraznejších komplikácií. Išli sme podľa plánu, žiadny vážny problém sa nevyskytol," pokračoval asistent trénera a člen vedenia klubu, pričom netajil spokojnosť. "Povedal by som, že skutočnosť možno až prekonala naše predstavy o tom, ako bude štadión vyzerať. Úplne inak ako na papieri, vyzerá skutočne veľmi dobre," povedal.

Futbalistom Zlatých Moraviec tak nezostáva iné, ako na vynovenom štadióne vyhrávať. V sobotu sa tešili z prvého bodu v jarnej časti. "Verím, že v domácich zápasoch, aj s podporou našich fanúšikov, nám to pôjde lepšie. Hlavne bodovo, pretože herne to doteraz nebolo zlé," uzavrel Martin Ondrejka.