Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 26, 2012

VIDEO: Ani heroický výkon našich futsalistov na majstrov Európy nestačil

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - V prvom zápase baráže o postup na MS 2012 podľahla naša futsalová reprezentácia favorizovaným Španielom

 
 
 
 
Slovenskí futsaloví reprezentanti (zľava) Attila Fehérvári, Dalibor Repa, Peter Kozák a Gabriel Rick v prvom barážovom zápase o postup na MS 2012 v Thajsku medzi Slovenskom a Španielskom, ktoré sa skončilo výsledkom 0:4. Bratislava, 26. marca 2012.

Slovenská futsalová reprezentácia neuspela vo svojom prvom súboji v baráži o postup na tohtoročné majstrovstvá sveta, keď v pondelok 26.2. večer v bratislavskej HANT aréne prehrala s favorizovaným Španielskom. Pod vedením trénera Richarda Bača zohrali Slováci s úradujúcimi majstrami Európy a vicemajstrami sveta vyrovnanú partiu a dlho držali nerozhodný stav, o ktorý prišli v 24. min z kopačky Aicarda Collantesa. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 31. min Goncalves Maciel, na 3:0 o dve minúty neskôr Usín Guisado a v 35. min pridal svoj druhý presný zásah v zápase Aicardo Collantes. Slovenský brankár Dalibor Repa síce trikrát inkasoval, slovenský tím však zachránil skvelými zákrokmi od vyššej prehry. Bránková konštrukcia gólmana tímu SR sa triasla dvakrát, Slováci nastrelili žŕdku raz.

Odveta je na programe v utorok 10. apríla o 20:30 v Palma de Mallorca, duel povedú Maďari Gábor Kovács a Balázs Farkas.

Slovensko - Španielsko 0:4 (0:0)

Góly: 24. a 35. Aicardo Collantes, 31. Goncalves Maciel, 33. Usín Guisado
bez kariet
R: Bogdan Sorescu (Rumunsko) a Timo Inatsu (Fínsko), 2838 divákov

SLOVENSKO: Dalibor Repa (Mário Gašparovič) - Dušan Rafaj, Martin Rejžek, Ladislav Mikita, Peter Haľko - Gabriel Rick, Attila Fehérvári, Peter Kozár, Matúš Kyjovský - Peter Serbin, Juraj Kuhajdík

ŠPANIELSKO: Juan José Angosto Hernández (Cristian Dominguez Barrios) - Carlos Ortiz Jimenez, Sergio Lozano Martínez, Jordi Torras Badosa, Fernando Goncalves Maciel - Alvaro Aparicio Fernández, Jesús Nazaret Aicardo Collantes, José Miguel Ruiz Cortés, Rafael Usín Guisado, Ángel Velasco Marugan, Miguel Sayago Martí

Slováci vstúpili do duelu smelo, ale už v 2. min nastrelil hosťujúci Lozano Martínez ľavú žŕdku Repovej bránky. Rovnakou mincou odpovedal na druhej strane v 8. min Serbin a v 15. min spálil stopercentnú šancu Mikita. V tej istej minúte na druhej strane Repovi pomohla aj jeho pravá žŕdka, keď strieľal Usín Guisado. Prvý polčas uzatvorila nepremenená tutovka Fehérváriho, ktorého lob skončil nad španielskou bránkou.

Po zmene strán hneď v úvode neuspel ani Haľko a v 24. min zahrmelo na druhej strane, keď pri pokuse Aicarda Collantesa nemal Repa nárok. V 29. min nastrelil Kyjovský iba nohy brankára Angosta Hernándeza a o minútu neskôr Kozár trafil hruď gólmana súpera. Španieli v 31. min potrestali ďalšiu z chýb slovenského tímu a Goncalves Maciel upravil na 2:0 pre hostí. Od tohto momentu Španieli ovládli palubovku a brankár Repa bol "v permanentnom ohni". Tretí gól hostí pridal v 33. min Usín Guisado a konečnú podobu výsledku dal v 35. min Aicardo Collantes.

HLASY PO ZÁPASE

Richard Bačo (tréner SR): "Bol to duel dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme zahrali fantasticky a Španielov sme nepúšťali do vyložených šancí. Nerobili sme chyby, čo bol rozdiel v porovnaní s druhou polovicou. Tak kvalitný súper ako Španieli naše chyby po zmene strán využili. Pripravovali sme sa na nich, aby nechodili do otvorenej obrany. Po prvom polčase je štvorgólová prehra krutá. Naše chyby pramenili z vysokého držania lopty Španielov, bez chýb nedokážeme hrať proti tak silnému súperovi. Ak by sme niektorú z našich šancí premenili, duel sa mohol vyvíjať inak."

Prehrať video

Dalibor Repa (brankár SR): "Prvý polčas bol z našej strany vynikajúci. Vytvorili sme si veľa šancí a škoda, že nám tam nič nepadlo. Po zmene strán Španieli po našich chybách strelili štyri góly. Vedeli sme, že Španieli sú neskutočne silný súper. Bohužiaľ, oni sú iná triedy ako my. Je to niečo neuveriteľné."

José Venancio López Hierro (tréner Španielska): "Výsledok duelu odráža rozdiel síl, aj keď v prvom polčase hrali Slováci veľmi dobre. V prvom polčase sme nenachádzali spôsob preniknutia cez defenzívu Slovákov. Náš obvyklý útok po krídle sme nedokázali realizovať. Po zmene strán sme mali viac voľného priestoru a to sa potom ukázalo na výsledku. V polčasovej prestávke sme zmenili trochu štýl hry."

Juan José Angosto Hernández (brankár Španielska): "Bol to duel dvoch odlišných polčasov. V prvom nás súper dobre bránil, po zmene strán aj Slováci viac mysleli na útok a otvorili obranu."

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.