Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 28, 2012

VIDEO: Slováci chcú zvíťaziť na turnaji v Púchove

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Ladislav Mikita: "V úvode hráme s Českom, vieme čo od súpera čakať. Myslím si, že sme na Čechov dobre pripravení. Taktiku necháme na trénera, už to len preniesť na hraciu plochu."

 
 
 
 
Sprava: Hráč Španielska Jordi Torras Badosa a hráč Slovenska Ladislav Mikita počas barážového stretnutia o postup na MS 2012 vo futsale Slovensko - Španielsko. Bratislava, 26. marec 2012.

Slovenská seniorská reprezentácia vo futsale od piatka do nedele absolvuje kvalitnú hernú previerku v podobe medzinárodného turnaja Visegrad 4 Nations Futsal Cup v Púchove. Na zverencov trénera Jána Janíka čakajú postupne Česko, Poľsko a Maďarsko.

Prehrať video

"Organizujeme tento turnaj a pred domácim publikom by sme chceli ukázať čo najlepšiu hru a dosiahnuť pekný výsledok. Treba však rešpektovať silu súperov. Začíname s Českom, v tomto zápase sa chcem opierať predovšetkým o hráčov Slov-maticu, pretože ich forma je vcelku dobrá. V ďalšom zápase proti Poľsku by som chcel dať príležitosť ďalším hráčom z kádra. Po tomto súboji si zhodnotím veci a ešte uvidím, ako to do tretice postavím," povedal pre agentúru SITA tréner reprezentačného výberu Ján Janík a pokračoval: "Od piatka sa začína strednodobá príprava na kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy. Koniec marca je pre nás kľúčový termín, vtedy by sme chceli byť na tom naozaj dobre. V januári a februári v rámci prípravy absolvujeme nejaké dvojzápasy, možno aj na jeseň. Verím, že by sme mohli dostať šancu organizovať kvalifikačnú skupinu, kde by sme mohli aj pri dobrom žrebe premiérovo postúpiť na majstrovstvá Európy, čo je náš sen a cieľ."

Kapitán slovenskému mužstva Ladislav Mikita pred turnajom uviedol, že v Púchove majú Slováci najvyššie méty. "Len to nás posúva ďalej. Musíme sa naučiť vyhrávať ťažké zápasy, to je cesta, ktorá nás môže doviesť na nejaké významnejšie podujatie. Chceme tento turnaj vyhrať," prezradil pre SITA Mikita a doplnil: "Na turnaji chceme predviesť to, čo v poslednom období hráme na medzinárodnom fóre - popasovať sa s kvalitnými súpermi. Čakajú nás tri ťažké zápasy. Tie nás posúvajú dopredu a práve to nám doteraz chýbalo. V úvode hráme s Českom, vieme, čo od súpera čakať. Mám tam dvoch bývalých spoluhráčov z klubu. Myslím si, že sme na Čechov dobre pripravení. Taktiku necháme na trénera, už to len preniesť na hraciu plochu."

V Púchove sa počas najbližších troch dní uskutoční aj turnaj pre výbery do 21 rokov. Tiež sa na ňom predstavia tímy Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.