Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

December 13, 2012

Petrohrad futsal U21: Víťazstvo našich nad Talianmi

PETROHRAD (SFZ/futsalslovakia.sk) - V druhom zápase na turnaji Petrohradská jeseň zvíťazil tím Richarda Bača nad tímom Talianska

 
 
 
 
Futsalový reprezentačný tím Slovenska do 21 rokov pred zápasom s Talianskom na turnaji Petrohradská jeseň, ktorý sa skončil naším víťazstvom 2:1. Petrohrad, 13. december 2012.

Slovensko – Taliansko 2:1 (1:0)

Góly: 5. Bezák, 38. Doša – 29. Miotti

SLOVENSKO "21": Richard Oberman (do hry nemusel zasiahnuť Tomáš Mičuda, lebo Richard zachytal fantasticky a právom bol po zápase vyhlásený za najlepšieho nášho hráča) - Martin Doša, Tomáš Drahovský, Marek Mikulišin, Lukáš Bezák - Adam Zdráhal, Patrik Krištofík, Filip Mroč, Adrián Filan.

Do hry fyzicky nezasiahli Michal Škulec a Martin Zdráhal, ale boli neoddeliteľnou súčasťou tímu.

Vynikajúci výkon podali slovenskí mladíci proti ďalšiemu favoritovi turnaja. Od začiatku sme zvolili aktívne bránenie až na súperovej polovici, a to na súpera platilo. Na prekvapenie Taliani nedokázali na tento spôsob našej hry adekvátne reagovať a veľa lôpt strácali. V 5. min. sme sa ujali vedenia, keď podobne ako pri včerajšom štvrtom góle unikol po ľavej strane Mikulišin a jeho prihrávku do pokutového územia upratal do siete nabiehajúci Bezák. Postupne sa síce Taliani dokázali čoraz viac presadzovať, dobre kombinovali a podstatne dlhšie dokázali držať loptu ako my. Vedenie sme držali až do polovice druhého polčasu, keď urobil v defenzíve chybu Adam Zdráhal a najlepší taliansky strelec vyrovnal. Záver zápasu bol opäť hektický. Najskôr Doša presne usmernil krížnu prihrávku do siete, ujali sme sa vedenia a Taliani museli hrať power play. Tú hrali podobne ako Rusi veľmi kvalitne, vyhrala však obrovská bojovnosť našich chlapcov.