Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 31, 2011

Čo prezradili hráči novinárom na zraze v Senci

SENEC (SITA, SFZ, profutbal.sk) - Vyjadrenia Mareka Hamšíka, Mareka Čecha, Igora Žofčáka, Mariána Kella, Filipa Hološka a Miroslava Karhana na stretnutí s novinármi

 
 
 
 
Kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík odpovedá na otázky novinárom na zraze pred kvalifikačným zápasom s Andorrou. Senec, 30. mája 2011.

Marek Hamšík

"Iba pred týždňom sa nám skončila liga, v ktorej sme podávali výborné výkony a boli sme úspešní. Cítim sa v pohode a dobre pripravený. Všetci hráči sme v najcennejšom drese veľmi radi. Prišli sme splniť cieľ, ktorým je sobotňajšie víťazstvo. Poznáme, čo súper produkuje, akým systémom hrá. Andorrčania budú brániť, kopať, provokovať. Vieme, do čoho ideme. Musíme vyhrať, iný cieľ si nemôžeme dávať."

Marek Čech

"Samozrejme, že počas zrazu budem myslieť na svoju rodinku, to ale neznamená, že sa nebudem môcť sústrediť na futbal. Určite sa mi teraz zlepší spánok, pretože vstávať každé tri hodiny rozhodne nie je sranda, na to som nebol nikdy zvyknutý. Som preto teraz rád, že sa konečne budem môcť vyspať. Všetci hráči veríme, že zápas s Andorrou zvládneme k našej spokojnosti a na dovolenky pôjdeme s čistý srdcom. Určite chceme vyhrať a potom si už budeme môcť užívať zaslúžené voľno."

Igor Žofčák

"Dôležité bude, aby sme odohrali dobrý zápas, zvládli ho a vyhrali. Prvý gól býva kľúčový. Samozrejme, bude to ťažké, pretože súper sa zameria na pozornú defenzívu. Ja som však presvedčený, že to zvládneme a vyhráme o viac ako jeden gól. V kútiku duše verím, že v zápase nastúpim. Nech sa však tréner rozhodne akokoľvek, budem to rešpektovať."

Marián Kello

"Proti Andorre by to bol môj prvý kvalifikačný zápas, preto by som určite veľmi rád nastúpil. Je už síce po sezóne, ale tieto povinnosti sú skôr príjemného charakteru. Na stretnutie v reprezentácii sa človek musí vždy tešiť. Navyše, ja som tu ešte len krátko, je pre mňa výzvou obliecť si dres národného tímu. Ja si na každom zápase viem nájsť to svoje. To, čo ma urobí šťastným. V každom okamihu sa dokážem motivovať a keďže teraz to bude ostrý, kvalifikačný duel, nebude to vôbec žiadny problém. V sobotu by som mohol chytať opäť pred slovenskými divákmi, čo bude pre mňa motiváciou navyše."

Filip Hološko

"Verím, že zápas proti Andorre zvládneme. Dôležité sú predovšetkým tri body do tabuľky, na určite lepšom teréne ako bol v marci v Andorre si teraz v Bratislave snáď aj vylepšíme skóre. Záleží na nás, ako vletíme do sobotňajšieho zápasu. Prvý gól však bude určite dôležitý. Kým je stav 0:0, takýto súper ako Andorra zdržuje, padá na zem, simuluje. Pokiaľ mu však strelíme gól, môže sa rozsypať a my môžeme pridať aj ďalšie úspešné zásahy. Na druhej strane nehovorím, že vôbec nehrajú technicky. Andorra je tak trochu aj španielska škola, takže s loptou určite aspoň niečo vedia a nepoddajú sa ľahko."

Miroslav Karhan

"Dôležité bude, aby sme vyhrali. Len víťazstvo nás udrží v hre o postupovú šancu. Aj napriek tomu, že sezóna sa už v podstate skončila, nedá sa povedať, že by som mal futbal z hlavy von. Nosím ho v hlave 24 hodín denne. Napríklad prídem domov z tréningu a hrám sa s deťmi, samozrejme, tie by najradšej hrali celý deň futbal. S koncentráciou na sobotňajší zápas proti Andorre by nemal byť problém. Musím povedať, že sa už teším na pôsobenie v Trnave. Na druhej strane, sú ľudia, ktorí ma od toho odhovárajú, ale ja sa na to skutočne teším. Bolo by dobre, keby fanúšikovia znovu začali chodiť na štadión. Pre samotných futbalistov je lepšie hrať pred 10-tisíc divákmi ako povedzme pred 500 divákmi . Myslím si, že oddychu veľa nebude. Podľa mojich posledných správ majú Trnavčania už 9. júna prvý tréning, takže tam nebude veľa času na odpočinok. Verím však, že si nájdem čas aj na moju obľúbenú rybačku."