Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 10, 2015

Ján Kozák: "Oslavy sme posunuli o tri dni"

ŽILINA (SFZ/PETER ŠURIN) - Piatok 9. október 2015 do histórie slovenskej reprezentácie nevošiel. Potrebné víťazstvo, znamenajúce postup na Euro 2016, sme nad Bieloruskom nedosiahli.

 
 
 
 
Tréner Ján Kozák na tlačovej konferencii po kvalifikačnom zápase o postup na EURO 2016 Slovensko - Bielorusko (0:1). Žilina, 9. októbra 2015.

"V dlhej kvalifikácii sme prehrali zápas, ktorý sme chceli vyhrať,“ povedal tréner Ján Kozák.

"V prvom polčase sme hrali tak, ako som si nepredstavoval. V zostave súpera nastúpilo viacero hráčov BATE Borisov, ktorí majú formu a celkovo nás Bielorusi nepustili do hry. Vytiahli na nás vysoký presing, nedovolili nám hrať, boli aktívni, my sme ich nedoustupovali. Strelený gól ich ešte povzbudil, takže vyznenie prvého polčasu bolo od nás zlé. Druhý bol už lepší, mali sme šance, nastrelili sme žrď, Mak mal príležitosť, boli tam aj ďalšie dobré situácie. lenže treba brať do úvahy aj súpera, ten podal veľmi kvalitný výkon. Áno, prekvapili aj mňa," zhodnotil tréner stretnutie.
"Prehrali sme zápas, ale život ide ďalej. Toto mužstvo má silu a charakter. Ešte sme postup nedotiahli, musíme tak v Luxembursku. Zápas sme neodflákli, hráči vydali všetky sily, šli za gólom, ale nepodarilo sa nám ho streliť. Musíme dobre zregenerovať, rozoberieme si zápas a verím, že v Luxembursku sa to podarí. Oslavy sme posunuli o tri dni, nebude to tam jednoduché, ale máme kvalitu a zvládneme to,“ tónom aj slovami držal Ján Kozák pohľad nad vecou.

Máme skúsených hráčov, ktorí zažili aj prehry. Táto prehra prišla v nevhodný čas, ale prišla. Myslím si však, že sa s tým vyrovnáme," ukončil svoje hodnotenie po zápase Kozák.