Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 1, 2016

Kompletná reprezentácia sa teší na EURO

SENEC (SFZ/JURAJ ČURNÝ) - Odštartovala záverečná fáza prípravy na EURO 2016

 
 
 
 
Po skončení povinností v gréckej lige dorazil k slovenskej futbalovej reprezentácii už aj Róbert Mak.  Senec, 1. jún 2016.

Slovenská futbalová reprezentácia si po dvoch dňoch voľna dala zraz už tradične v hoteli Delfín v Senci. Niektorí z hráčov v ňom bývali aj počas voľna, väčšina však ihneď po návrate z Nemecka odcestostovala za svojimi rodinami.

Medzi prvými prišiel tréner Ján Kozák, ktorý si - tak ako všetci - priniesol so sebou aj výbornú náladu. V nej sa niesol aj veľký rozhovor so šéfom športu českého denníka MF Dnes. Náš reprezentačný kormidelník neobišiel žiadnu tému, vrátane tých háklivejších. Úplne na záver si zaspomínal na penaltový rozstrel v súboji o 3. miesto na ME 1980 v Neapole, v ktorom bol v zápase s Talianskom naším predposledným exekútorom. Pri otázke či si pamätá ako tú svoju penaltu kopol - nezaváhal: "Dal som ju do stredu, Zoff stále riskoval niektorú stranu".

Jedným autom prišli Stredoslováci Marek Hamšík, Adam Nemec a Michal Ďuriš, ďalší prichádzali postupne. Medzi nimi aj Robo Mak, ktorý sa tešil nielen z návratu do skvelého kolektívu, ale aj z faktu, že jeho klub PAOK FC si  vybojoval miestenku do playoff o Ligu majstrov v nasledujúcej sezóne.

O 17:00 sa už rozbehol tréning, večer sa viacerí hráči tešia na premiérovú časť relácie Chart Show venovanej motivačným piesňam, v ktorej bol špeciálnym hosťom Adely Banášovej aj lekár našej reprezentácie Ján Baťalík. Tí čo ho poznajú vedia, že o zábavu bude určite postarané.

Hektický a náročný bude aj zajtrajší deň našich slovenských sokolov. Doobeda ich čaká fotenie v oblekoch, po obede vybraných hráčov mediálny termín, pred popoludňajším tréningom, ktorý bude prístupný aj verejnosti spoločné fotenie v dresoch a večer o 20:00 autogramiáda v City Aréne v Trnave.