Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 12, 2016

Kozák: „Museli sme vyhrať a tak to bude zápas čo zápas”

TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Bolo zrejmé, že aj trénerovi slovenskej reprezentácie Jánovi Kozákovi spadol zo srdca veľký balvan: ”Vyhrávať nie je jednoduché, to nie je fráza,” povedal okrem iného

 
 
 
 
Konečne dôvod na úsmev a víťazné gesto: reprezentačný tréner Ján Kozák po zápase so Škótskom. Trnava, 11. októbra 2016.

Ako by ste zhodnotoli zápas so Škótskom krátko po jeho skončení?

"Očakával som, že bude ťažký, súbojový duel a začiatok to potvrdil. Pomohol nám prvý gól, potom hralo mužstvo kompaktne aj dobre. Hráči podali kvalitný výkon, zaslúžene sme vyhrali. Skúsené mužstvo práve takto hrá. Dali sme tri góly, takže som spokojný.”

Za šytri dni od Ľubľany výrazné zlepšenie výkonu, čo ho spôsobilo?

”Hmmm... Hlavy nie sú čisté...Myseľ hráčov sa uvoľnila po druhom góle, potom bol ľahší pohyb, padla z nich ťažoba. Veľa vecí sme si vysvetlili, rozprávali sme sa o mnohom, vieme, čo robiť. A budeme to robiť.”

Zloženie obrany bolo nové a vôbec takto premiérové, boli ste s jej krajmi, kde hrali menej skúsení hráči, spokojný?

”Saba som mal vyskúšaného, je to dobrý typ, Pauschek mal zdravotné problémy, nechceli sme riskovať prípadne striedanie. Holúbek naľavo je výrazne útočný typ, jeho predchodca Švento nesklamal, ale nemá stále hernú prax a druhý zápas za štyri dni by mohol byť tiež rizikom pre možné striedanie, ktoré sme potrebovali mať v rezerve. Takže ak sa mám vyjadriť ku krajom, hráči podali solídne výkony.”

Čím ste sňali hráčov ťarchu z nutnosti víťazstva?

”Ale my sme ten zápas potrebovali vyhrať! A tak to bude aj ďalej, zápas čo zápas. Čaká nás Litva, potom v marci Malta. Vyhrávať nie je jednoduché, to nie je fráza, ale ak chceme byť v postupovej hre, musíme to zvládnuť. Sme malá krajina, ak chceme byť úspešní, musíme držať spolu. Niektoré veci sme si spôosbili sami... Ale nie je pekné kopať do nás až na kosť, až na hranu... Uvidíme, aké hlavy budú mať hráči, keď prídu najbližšie, mesiac je dlhá doba. Môžem však povedať, že za mňa odmakali všetky zápasy.”

X X X

Gordon Strachan (tréner Škótska): ”My sme skutočne nehrali zle, Slováci bojovali, vložili do záapsu veľa sily. Dôležitý bol prvý gól a rozhdonutie rozhdocu pri akcii, ktorá mu predchdázala. Snažili sme sa ďalej, do konca I. polčasu, aj potom, po prestávke. Druhý gól nám naše snaženie pokazil, potom sme dostali tretí zo štandradky... Teraz ma trápi to, ako pomôcť hráčom, ako ich zakryť, ako ich vrátiť klubom čo najmenej doráňaných. Záleží mi na nich, aj na našich fanúšikoch, ktorí cestovali aký kus z domova. Ale veľa myslím teraz na hráčov, platia ich kluby, takéto zápasy hrajú zadarmo, súcitim s nimi, dali do toho úplne všetko, rozmýšľam, ako cih ochrániť. Áno, stále myslíme na druhé, barážove miesto. Vo futbale sa veľa udeje za dva týždne, nieto az rok, koľko trvá kvalifikácia. Škótsko ešte môže zamiešať karty v skupine a verím, že tak spraví.”