Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 26, 2016

Logistická príprava na záverečný turnaj EURO 2016 vo Francúzsku

BRATISLAVA (SFZ/JURAJ ČURNÝ) - Delegácia SFZ si prezrela štadióny a hotely pre slovenskú reprezentáciu na EURO 2016

 
 
 
 
Štadión v Bordeaux.

Základom úspechu je dokonalá príprava. Jej súčasťou je aj obhliadka všetkých miest, po ktorých sa bude pohybovať slovenská futbalová reprezentácia ako aj hostia SFZ na záverečnom turnaji EURO 2016.

V dňoch 18.-21. januára navštívili postupne Saint Etienne, Vichy, Bordeaux a Lille asistent trénera Štefan Tarkovič, technický vedúci Robert Tomaschek, vedúci medzinárodného a organizačného oodelenia Peter Palenčík, bezpečnostný manažér Peter France, mediálny manažér Juraj Čurný, výkonný riaditeľ SFZ Marketing Jaroslav Šiolák a marketingová manažérka so zameraním na ticketing Miroslava Fašungová.

Prvou zastávkou bol transferový hotel a štadión v Saint Etienne. Podľa reglementu UEFA je povinný každý tím deň pred zápasom využiť transfer hotel v mieste konania zápasu a podľa vlastného uváženia v ňom ostať aj po zápase. Počas prehliadky hotela je potrebné prezrieť všetky priestory, určiť rozdelenie izieb s osobitným zreteľom na izby masérov, aby v nich bolo dosť miesta aj na potrebné vybavenie. Taktiež sa upresní miesto stravovania, aby bolo zabezpečené dostatočné súkromie, miestnosť na mítingy aj na rozcvičenie.

Štadión v Saint Etienne prešiel v minulých rokoch rekonštrukciou, počas, ktorej pribudli aj rohy, takže pôsobí veľmi kompaktným dojmom a súčasne dýcha slávnou históriou, ktorej súčasťou bol aj slovenský internacionál Ľubomír Moravčík. Nie je bez zaujímavosti, že ako miestnosť pre tlačové konferencie bude slúžiť veľkokapacitný stan.

Najviac času, čo sa týka prehliady zabralo malé a malebné mestečko Vichy, v ktorom bude mať slovenská výprava svoje sídlo. Konkrétne to bude hotel Celestins de Spa, ktorý poskytuje všetko potrebné čo sa týka ubytovania, stravovania, regenerácie, mítingov a ďalích zdanlivo malicherných detailov, ktoré je potrebné pomenovať a určiť riešenie napríklad pre:

- rozmiestnenie izieb masérov
- zabezpečenie dostatočne rýchleho pripojenia v mítingovej miestnosti a pre videoanalytika, ktorý bude potrebovať enormné množstvá dát
- rozmiestnenie ochranky
- určenie miesta pre kustóda na skladovanie dresov a ďalej športovej a inej výstroje
- systém využívania kúpeľov a ich zariadenia
- určenie miesta pre stravovanie
- upresnenie systému parkovania pre autobus a vozidlá pridelené našej výprave atď.

Súčasťou povinností každého tímu je aj zriadenie mediálneho centra. Slovenská reprezentácia ho bude mať v bezprostrednej blízkosti hotela resp. v jeho kúpeľnej časti. Dve miestnosti s celkovou výmerou takmer 200 m2 poskytne zázemie pre tlačové konferencie, rozhovory a prácu píšucich, televíznych a rozhlasových novinárov, ako aj fotografov.

Taktiež povinnou súčasťou programu je otvorený tréning pre verejnosť, ktorý sa uskutoční na Mestskom štadióne vo Vichy. Reprezentácia bude inak trénovať na ihrisku v krásnom športovom parku. Zástupcovia mesta Vichy informovali predstaviteľov SFZ, že trávnik na oboch miestach bude v čase EURA v perfektnom stave. 

Týmto maximálne podrobným spôsobom si slovenská delegácia pozrela aj transferové hotely a štadióny v Bordeaux a Lille. V prípade štadiónov ide o novostavby tej najvyššej kvality ako pre diváka, tak aj pre zástupcov médií a predovšetkým pre futbalové tímy.

Práca na logistickej príprave na EURO sa vak nekončí ale pokračuje. Od včerajška je delegácia SFZ v Rakúsku aby pripravila podmienky pre májový tréningový kemp, ktorý by sa mal začať 22. mája. Jeho súčasťou bude aj neoficiálny zápas. V júni sa reprezentácia presunie do Senca a v predvečer odchodu do Francúzska, 4. júna, by mala odohrať posledný prípravný zápas s najväčšou pravdepodobnosťou na domácej pôde v Trnave.