Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 20, 2014

Nové dresy PUMA budú mať premiéru v zápase s Čiernou Horou

BRATISLAVA (PUMA/SFZ) - Tlačová správa platinového partnera SFZ, spoločnosti PUMA

 
 
 
 
Marek Bakoš v novom drese PUMA reprezentácie Slovenska.

Spoločnosť PUMA prináša nové oficiálne dresy slovenskej futbalovej reprezentácie. Prvýkrát budú dresy predstavené v priateľskom stretnutí slovenského tímu proti Čiernej Hore, ktoré sa odohrá 23. mája 2014 na štadióne Národného tréningového centra v Senci.

Súčasťou nových dresov je inovatívna technológia PUMA POWER ACTIVE (PWR ACTV), ktorá pomáha hráčov stimulovať k lepším výkonom. Strategicky umiestnené a anatomicky tvarované stimulačné pásy sú na vnútornej strane dresu a poskytujú hráčom mikroskopické masáže pokožky. POWER ACTIVE umožňuje rýchlejšiu a efektívnu regeneráciu svalov. Na prednej strane sú pruhy umiestnené v oblasti hrudného koša na uľahčenie hlbokého dýchania a na šikmých brušných svaloch, kde podporujú telo pri rotačných pohyboch. Vzadu je pás na lopatke, ktorý stimuluje horné chrbtové svalstvo, napomáha lepšiemu držaniu tela a koordinácii pohybu paží. Štvrtý pruh sa tiahne cez oblasť bedier, kde zlepšuje stabilitu a držanie tela. Vďaka tejto technológii je slovenský reprezentačný dres úzkeho strihu a tesne obopína telá hráčov, vďaka čomu dochádza k maximálnemu využitiu kombinácie kompresnej technológie a ACTIVE pásov. V podpaží je umiestnená sieťová vložka pre lepšiu priedušnosť. Ide o prvú podobnú technológiu na trhu.

Biely dres má jednoduchý sofistikovaný dizajn s prevažujúcou bielou farbou a modrými a červenými detailmi, modrý dres zasa pracuje s bielymi a červenými detailmi. V obidvoch prípadoch je vpravo logo Slovenského futbalového zväzu a vľavo slovenský štátny znak.

"Z nových dresov som nadšený. Nielenže sú pohodlné, ale vďaka inovatívnej technológii POWER ACTIVE nám umožňujú vydať zo seba na ihrisku maximum. Úzky strih je praktickou, a pre divákov určite zaujímavou novinkou," hovorí Marek Bakoš, útočník slovenského národného tímu.

Kolekcia replík bielych aj modrých dresov, trenírok a ďalšieho tovaru bude k dispozícii od 23.5.2014 vo vybraných predajniach sietí Intersport a obchodoch PUMA.