Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 29, 2012

Prezident SFZ Ján Kováčik: "Pavel Vrba má záujem"

BRATISLAVA (SITA) - Kováčik sa so zástupcami Viktorie Plzeň plánuje stretnúť hneď, ako to bude možné pri rešpektovaní programu oboch strán

 
 
 
 
Tréner FC Viktoria Plzeň Pavel Vrba na tlačovej konferencii pred zápasom Ligy majstrov s Bate Borisov. Minsk, 22. novembra 2011.

Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik sa v utorok ráno v Bratislave stretol s českým koučom Pavlom Vrbom, v súvislosti s ktorým má od výkonného výboru SFZ od 7. februára mandát rokovať o prípadnom obsadení postu trénera futbalovej reprezentácie SR.

"Vyjasnili sme si pozície z oboch strán. Dnes už presne vieme, čo ponúkame a požadujeme, aké sú podmienky a okolnosti z jeho aj našej strany. Teraz nás čakajú rokovania s Plzňou," povedal Ján Kováčik pre denník Šport a na margo aktivít predstaviteľov spoločnosti Volkswagen, ktorí koučovi prezentovali záujem o jeho zotrvanie v gambrinusligovom klube Viktoria Plzeň, uviedol: "Áno, viem o tom. Informoval ma Pavel Vrba aj šéf plzenského klubu Tomáš Paclík. Na rokovacích pozíciách Vrbu voči SFZ to nič nezmenilo. Pavel Vrba má záujem o funkciu reprezentačného trénera SFZ."

Kováčik dodal, že so zástupcami Viktorie Plzeň sa plánuje stretnúť hneď, ako to bude možné pri rešpektovaní programu oboch strán: "Pre nás je prioritná úloha vyriešiť trénera národného tímu. Na dátume sa nič nezmenilo - mesiac máj."

Vrba sa veľmi slušnou formou, ako podotkol Šport, odmietol vyjadriť k stavu rokovaní. Český denník Sport citoval jeho vyhlásenie: "Povedal som prezidentovi zväzu pánovi Kováčikovi moje predstavy a podmienky, za ktorých by som bol ochotný prevziať slovenskú reprezentáciu. Teraz záleží na protistrane, ako sa k tomu vyjadrí. Môže sa stať, že sa nedohodneme, ale zatiaľ nechcem nič predbiehať."