Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 9, 2015

Prvú októbrovú postupovú šancu sme v piatok nevyužili

ŽILINA (SFZ/PETER ŠURIN) – Prvú októbrovú šancu na zaistenie si definitívneho postupu na majstrovstvá Európy 2016 vo Francúzsku sme nevyužili – prehrali sme s Bieloruskom 0:1.

 
 
 
 
Marek Hamšík (č.17) počas kvalifikačného zápasu o postup na EURO 2016 Slovensko - Bielorusko (0:1). Žilina, 9. októbra 2015.

 

Posledný krok býva najťažší, hovorí nepísaný futbalový zákon, považovaný už za klišé, ale piatkový zápas a výsledok ho stopercentne naplnil. Hoci mysle všetkých Slovákov boli nastavené na oslavu postupu na francúzske Euro, z posledných 90 domácich minút v tejto kvalifikácii bolo treba uhrať tri body. A nemáme po prehre 0:1 ani jeden.

Zvlášť v I. polčase to nebol dobrý výkon, chýbala ľahkosť, aj vtip, dôraz aj dôslednosť, takže šikovne rozostavený súper po 20-minútovom testovaní kvality našej hry vsadil na svoje prednosti. Slovenským futbalistom dovolil len jednu čistú šancu – v 29. min Hamšík uvoľnil v šestnástke Maka, ten sa pretlačil do koncovky a prekonal aj Gorbunova, ale lopta v sieti nezakotvila, spred čiary ju odvrátil Dragun. Práve ten bol kľúčovým mužom stretnutia, lebo v 34. min si naskočil na loptu z rohového kopu a cez strapec hráčov ju dostal do siete. A mohlo byť ešte horšie, Nechajčik však prestrelil z dobrej pozície. Boli sme radi, keď sa náš najhorší polčas v tejto kvalifikácii skončil.

Po prestávke výkon mužstva stúpol, ale od optimálneho bol vzdialený. Po nebezpečnej strele Staseviča tesne vedľa mohlo prísť k vyrovaniu, lenže... Weissovu loptu do ”vinkla“ z priameho kopu skvele vytiahol Gorbunov, Kuckov gólový pokus sa odrazil od žrde. Do tretice skúšal pozornosť vlastného brankára Sivakov, ale ten bieloruskú bránu od pohromy uchránil. Ani fakt, že od 65. min po vylúčení Martynoviča sme hrali presilovku, ani pridaný čas o 5 minút aspoň vyrovnanie nepriniesli.

Postup máme stále vo svojich rukách, do Francúzska nás posunie víťazstvo v pondelkovom stretnutí v Luxemburgu.

Slovensko - Bielorusko 0:1 (0:1)

Gól: 34. Dragun
ŽK: Škrtel, Weiss - Stasevič, Martynovič, Gordejčuk, Poljakov
ČK: 65. Martynovič
R: Göcek - Eyisoy, Aktas (Turecko) - 9859 divákov

SLOVENSKO: Kozáčik - Hubočan, Škrtel, Saláta, Švento - Kucka, Pečovský (60. Nemec) - Mak (79. Duda), Hamšík, Weiss (71. Stoch) – Ďuriš.

BIELORUSKO: Gorbunov - Poljakov, Martynovič, Sivakov, Bordačov (40. Voloďko) - Stasevič, Dragun, Bressan, Nechajčik (69. Politevič) - Gordejčuk, Signevič (71. Kisľak).