Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 22, 2016

Rakúsky zápisník: Po tréningu do sudov s ľadovou vodou

WINDISCHGARSTEN (SFZ/JURAJ ČURNÝ) - Program slovenskej futbalovej reprezentácie pokračuje podľa plánu

 
 
 
 
Marek Hamšík a Dušan Švento v sudoch s ľadovou vodou po skončení tréningu na prípravnom kempe slovenskej futbalovej reprezentácie v Rakúsku. Windischgarsten, 21. máj 2016.

Dopoludňajší otvorený tréning slovenskej futbalovej reprezentácie pritiahol nielen zástupcov slovenských médií, ale aj lovcov autogramov a taktiež aj spoločných fotografií, ktorí mnohým hráčom pripomenuli ich futbalovú minulosť. Adam Nemec pri podpisovaní skonštatoval, že mu stále uvádzajú hmotnosť, ktorú mal pri vstupe do medzinárodného futbalu a že odvtedy približne o 10 kg zmohutnel.

Tréning absolvovalo všetkých 22 hráčov, ktorí sú v súčasnosti prítomní - po spoločnej rozcvičke sa Tomášovi Hubočanovi venoval fyzioterapeut Marián Drinka. Štvorici Hamšík, Škrtel, Ďuriš a Nemec sa venoval kondičný tréner Martin Rusňák so sadou cvičení na výbušnosť, rýchlosť a obratnosť. Zvyšných štrnásť hráčov do poľa sa rozdelila do siedmich dvojíc, ktoré medzi sebou zvádzali urputné súboje v hre dvaja na dvoch (+ brankári) na ploche približne dvoch šestnástok.

Keďže tréning prebiehal za slnečného a teplého počasia bolo nutné, ako na každom tréningu zabezpečiť potrebný pitný režim. Ten má pod palcom masér Mário Prelovský, ktorý pripravuje nápoje potrebné na doplnenie všetkých potrebných látok. Samostatne pripravuje nápoje podávané počas tréningu a tie, ktoré hráči vypijú po jeho skončení. Dozerá aj na to, aby v dvoch veľkých kadiach bolo dostatok ľadu pre hráčov, ktorí v nich pobudnú niekoľko minút. Do každej kade nasype pri každom tréningu minimálne 25 kg ľadu.

Po obede dostali všetci plánované osobné voľno, ktoré potrvá 24 hodín do pondelkového obeda. Viacerí (Mucha, Duda, Hrošovský, Škriniar, Gyömbér, Zreľák, Saláta a ďalší) to využili na cyklistickú vychádzku do nádherného okolia. V blízkosti Windischgarstenu je prekrásne horské jazero Gleinkersee, kam si vyšla trojica Ďuriš, Kozáčik, Pečovský a taktiež aj Vlado Weiss s Adamom Nemcom, ktorí otestovali aj patrične vysokohorskú teplotu miestneho plesa. Tomáš Hubočan aj počas voľna vytrvalo behal po ihrisku spolu s kondičným trénerom Martinom Rusňákom.

Okrem iného sme zaznamenali:

- po Stanovi Šestákovi si šmýkačku na kopčeku smerujúcom k ihrisku odskúšal aj Tomáš Hubočan

- poobede sa na športových plochách patriacich hotelu Dilly konal golfový a footgolfový turnaj za účasti našich hráčov i členov realizačného tímu, výsledky prezradíme zajtra

- Marek Hamšík absolvoval rozhovor pre oficiálny bulletin k zápasu so Severným Írskom

- lekár našej výpravy Ján Baťalík, sa podobne ako včera aj kondičný tréner Martin Rusňák, zapojil do mediálneho termínu a trpezlivo odpovedali na otázky slovenských novinárov - dnes spolu s Janom Muchom, Tomášom Hubočanom a Adamom Zreľákom

- v pondelok očakávame príchod trojice Ján Ďurica, Juraj Kucka, Peter Pekarík

viac videí a fotografií na Facebooku a Instagrame SFZ