Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 27, 2012

Reprezentácia SR sa v Turecku predstaví v nových dresoch

BRATISLAVA (SITA) - Slováci prvý tohoročný prípravný zápas s Tureckom odohrajú v novej kolekcii dresov

 
 
 
 
Reprezentanti Juraj Kucka (vľavo) a Kamil Kopúnek (vpravo) počas predstavovania novej kolekcie reprezentačnej výstroje Puma. Bratislava, 27. februára 2012.

Slovenská futbalová reprezentácia na prvý tohoročný prípravný zápas s Tureckom (v stredu 29. februára o 19.30 h SEČ v Burse) nastúpi v novej kolekcii dresov z produkcie svetoznámeho výrobcu športového oblečenia a výstroja. K zmene šatníka A-mužstva došlo po podpise zmluvy o spolupráci Slovenského futbalového zväzu (SFZ) s firmou Puma, ktorú v športovej predajni známeho nákupného supermarketu na dunajskom nábreží v Bratislave v pondelok podpísal prezident SFZ Ján Kováčik a generálny riaditeľ tejto spoločnosti pre Českú a Slovenskú republiku Paul Gautier.

"Uzavretie sponzorskej zmluvy s touto svetoznámou firmou je pre nás veľmi dôležité. Rozhovory a rokovania s Pumou boli vysoko nadštandardné ešte pred uzavretím samotného kontraktu. Pracovníci tejto firmy pracovali na vysokej profesionálnej úrovni a k rokovaniam pristupovali veľmi zodpovedne. S takým prístupom partnera k nám sme sa ešte nestretli. Preto sme veľmi radi, že slávnostným podpisom môžeme toto naše partnerstvo potvrdiť," povedal na margo čerstvého podpisu zmluvy prezident SFZ Ján Kováčik.

Ako prvý muž slovenského futbalu ďalej uviedol, podľa sponzorskej zmluvy sa spomínaná firma stáva od 27. februára 2012 až do roku 2016 oficiálnym dodávateľom všetkých odevov a výstroja okrem kopačiek pre všetky reprezentačné výbery SR. Nový sponzor SFZ sa zaviazal dodať slovenským futbalistom reprezentačné dresy v dvoch farbách (biela pre domáce medzištátne zápasy a modrá pre duely na ihriskách súperov, pozn.), ako aj tréningové oblečenie.

Oficiálny dodávateľ reprezentačného oblečenia sa zmluvne zaviazal vystrojiť okrem A-mužstva SR aj družstvo slovenskej dvadsaťjednotky, olympijského tímu SR, ako aj reprezentačných mužstiev mladších vekových kategórií a ženskej reprezentácie SR.

Nové reprezentačné dresy predstavili hráči A-tímu SR a účastníci MS 2010 v Juhoafrickej republike Kamil Kopúnek a Juraj Kucka. Farby dresu vychádzajú zo slovenskej štátnej zástavy. Tričko na zápasy doma je biele s modrými detailmi a dres na zápasy na pôde súpera zasa modrý s bielymi detailmi. Národný znak je umiestnený na ľavej strane hrude.

Obom "modelom" Kuckovi a Kopúnkovi sa nové dresy veľmi páčili. Obaja si pochvaľovali si materiál, z ktorého boli urobené, a zaželali si, aby tieto nové dresy priniesli slovenskej reprezentácii šťastie a predovšetkým body v kvalifikačných dueloch o postup na MS 2014 v Brazílii.