Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 7, 2015

Tréner Ján Kozák na tlačovej konferencii pred Ukrajinou: "Sme silnejší, akí silní, ukáže zápas"

ŽILINA (SFZ/PETER ŠURIN) - "Som veľmi rád, že Martin Škrtel a Juraj Kucka sú k dispozícii," povedal reprezentačný tréner Ján Kozák.

 
 
 
 
Zľava: tréner  Ján Kozák a kapitán mužstva Martin Škrtel na tlačovej konferencii pred kvalifikačným zápasom o postup na EURO 2016 Slovensko - Ukrajina. Žilina, 9. septembra 2015.

"Počas celej kvalifikácie sme nemuseli naraz riešiť toľko problémov, ako pri tomto dvojzápase, ešte stále sa musíme zaobísť bez Ďuricu a Weissa. Aj tak by me mali byť silnejší, nakoľko silní, to ukáže až zápas," povedal 26 hodín pred výkopom stretnutia Slovensko – Ukrajina v kvalifikácii ME 2016 tréner Ján Kozák.

O ukrajinskom tíme vie veľa, videl jeho posledný duel s Bieloruskom („výsledok vybavili v 1. polčase, keď súpera prevalcovali, po prestávke už len udržiavali stav”), čerpať môže aj z prvého vzájomného duelu, pred rokom v Kyjeve: "Dá sa z neho vychádzať, môžeme si z neho niečo zobrať, aj keď teraz majú Ukrajinci navyše k dispozícii Konopľanku a Roataňa, čo ich silu zvyšuje." A pridal analýzu: "Tréner Fomenko je skúsený, rozhľadený. Káder stojí na hráčoch troch domácich mužstiev – Šachtaru, Dynama a Dnepropetrovska, reprezentácia je zohratá, cítiť v nej súdržnosť a táto kvalifikácia je vrcholom snaženia tejto generácie. Je to iný súper ako Španielsko, bude to aj iný zápas."

Každému je jasné, že naša zostava bude iná ako v sobotu v Oviede. "Od nedele trénuje naplno aj Stoch, na 90 percent mám o zložení mužstva jasno, pravda teraz sme ešte pred jedným tréningom. Takže nejaké otázničky sú, ale o nich nebudem nahlas hovoriť." Tréner potvrdil všeobecný názor, že tento tím drží pospolu v dobrom aj zlom. "Bez tímového ducha sa dnes v Európe nedajú dosiahnuť dobré výsledky. Zoberte si, že Ďurica prišiel za mužstvom a absolvoval s nami dva tréningy, ozval sa nám Weiss..."

Cieľ v zápase je zrejmý, tréner našiel perfektnú formuláciu na jeho zverejnenie: "S bodmi z Kyjeva sme v kvalifikačnej matematike nerátali, treba nám ich potvrdiť. Vo futbale ale určité veci jednoducho plánovať človek nemôže."

Martin Škrtel: "Nemôžeme hrať na remízu"

"Nebolo pre mňa v Španielsku ľahké sedieť na tribúne. Vieme, o čo hráme a s tým ideme do zápasu, odovzdáme v ňom všetko, čo je v nás. Nemôžeme hrať 'hurá' systémom, sme si vedomí sily ukrajinského tímu. Tento zápas nemôžeme hrať na remízu. Pred nami sú ešte tri stretnutia, verím, že ich zvládneme k našej spokojnosti a pôjdeme tam, kam si to všetci želáme."