Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 3, 2011

VIDEO: Álvarez chce hrať proti SR odvážne

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Jesús "Koldo" Álvarez (tréner Andorry): "Našou úlohou je čo najdlhšie udržať čisté konto. Verím, že sa nám to podarí"

 
 
 
 
Tréner Andorry Jesús Koldo Álvarez počas TB pred kvalifikačným zápasom proti Slovensku. Bratislava, 3. jún 2011.

Tréner andorrskej futbalovej reprezentácie Jesús "Koldo" Álvarez na piatkovej tlačovej konferencii pred sobotňajším zápasom proti Slovensku v B-skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 do Poľska a na Ukrajinu povedal, že by ho okrem dobrého výkonu jeho zverencov potešil aj prípadný bodový zisk. "Netuším, aký bude výsledok sobotňajšieho zápasu, prišli sme sa však pobiť o čo najlepší. Najradšej by som bol, keby sme získali nejaký bod. Myslím si, že musíme hrať odvážne, nemôžeme sa sústrediť len na obranu. Musíme ísť do toho naplno. Slováci budú chcieť streliť čo najskôr gól. Našou úlohou je čo najdlhšie udržať čisté konto. Verím, že sa nám to podarí. Nemôžeme sa sústrediť len na obranu, budeme sa snažiť odoberať súperovi lopty čo najskôr. Prípadné víťazstvo nad Slovenskom, alebo aj iným súperom v kvalifikácii by nám dodalo potrebnú reputáciu vo svete," vyhlásil Álvarez.

Andorra koncom marca potrápila doma favorizované Slovensko, keď s ním prehrala len najtesnejším rozdielom 0:1. Kouč národného výberu tohto miništátiku však prekvapujúco nebol spokojný. "Nepotešil ma predchádzajúci vzájomný zápas, pretože sme nevyhrali," povedal s vážnym výrazom v tvári Jesús "Koldo" Álvarez a doplnil: "Možnosť hrať kvalifikáciu proti takým vyspelým tímom, akým je aj Slovensko, je pre mužstvo príležitosťou vyrásť a nielen pre mužstvo, ale aj pre celú krajinu. Slovensko má veľmi dobrý tím, pozor si musíme dať na Hamšíka, ktorý má skvelú techniku, Šeba či Vitteka, ktorí sú zase kanoniermi."

Álvarez, bývalý brankár Atlética Madrid, odpovedal aj na otázku, ktorý je jeho obľúbený tím: "Som fanúšikom Andorry. Na klubovej úrovni mám rád Atlético Madrid i FC Barcelona. V týchto kluboch sú ľudia, ktorí ma dokážu chytiť za srdce."

Prehrať video

Andorrská futbalová reprezentácia dokázala v histórii zvíťaziť len v troch zápasoch, z toho len raz v kvalifikácii, keď v základnej skupine bojov o účasť na majstrovstvách sveta 2006 zdolala 13. októbra 2004 doma Macedónsko najtesnejším rozdielom 1:0.