Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 28, 2016

VIDEO: Ján Kozák pred Nemeckom: ”Chceli sme konfrontáciu s kvalitou, máme ju”

MNÍCHOV (SFZ/PETER ŠURIN) – Reprezentačný tréner Slovenska Ján Kozák absolvoval po presune z Windsichgarstenu do Nemecka tlačovú konferenciu pred nedeľným zápasom proti Nemecku v Mníchove, v hoteli Dolce.

 
 
 
 
Ján Kozák počas tlačovej konferencie pred prípravným zápasom s Nemeckom. Mníchov, 28. máj 2016.

Aký je zdravotný stav mužstva po rakúskom sústredení a zápase s Gruzínskom?

”Uspokojivý. Všetci hráči sú k dispozícii, žiadne vážnejšie zranenie sa v zápase s Gruzínskom nevyskytlo. Tí, čo hrali viac ako polčas, mali regeneračný tréning, ostatní predzápasový.”

Ako vyzerá Hubočan?

”Absolvoval už dva-tri tréningy, proti Nemecku ešte nenastúpi.”

Poviete zostavu na zápas v Augsburgu?

”Všetci tí, čo nehrali proti Gruzínsku v piatok, v nej určite budú.”

Posunuli ste sa v úvahách o konečnej nominácii ďalej?

”Hneď po Gruzínsku som v myšlienkach prepol na Nemecko. Je to vážny zápas, ťažký súper, musíme sa dôkladne pripraviť, sám som zvedavý, ako súboj s takýmto mužstvom zvládneme. Majstri sveta si súperov vyberajú a hoci termín to nie je ideálny, keďže sme na sútredení potrebovali trénovať, ale o to nám ide, aby sme sa s takýmto mužstvom porovnali. A každý dobrý výsledok s tímom zo špičky zdvíha sebavedomie. Bude to náročné, hráme dva zápasy v krátkom čase, ale preto som rozložil sily hráčov ne oba."

Nemecký tréner Joachim Löw avizoval, že mu bude v Augsburgu chýbať dosť veľa hráčov, čo vy na to?

”Bol by som rád, keby som mal jeho problémy...”

Možno chápať nedeľný zápas ako náš test na Anglicko, s ktorým hráme na majstrovstvách Európy?

”Nemci majú vyrovnanejší, skúsenejší a aj kvalitnejší káder, navyše je to svojou podstatou turnajové mužstvo. Anglciko je silné, Nemecko viac.”

Máte medzi nemeckými hráčmi svojho obľúbenca?

”Mám. Özila, na neho sa výborne pozerá.”

Čo hovoríte na názory, že v Augsburgu sa „zakopeme“ pred vlastnou bránou?

”Už z toho, čo som povedal o našej zostave, je jasné, že v nej máme hráčov, pre ktorých nie je bránenie doménou. Ale bez dobrej defenzívy sa k dobrému výsledku nedopracujete. Chceli sme konfrontáciu s kvalitou, máme ju.”

Aká je nálada v tíme?

”Mám z hráčov dobrý pocit, deväť dní sme boli na ússtredení, sú z domu a nesťažujú sa, že nemali dovolenku. Cítiť z nich vzájomný rešpekt, samozrejme, každý sa snžaí o nomináciu do Francúzska.”

Ste fanúšikom Realu Madrid, v čase tlačovky chýbali do milánskeho finále necelé dve hodiny, komu držíte palce, je jasné...

”Je. A Real aj vyhrá tento zápas.”

Stotožnili sa s vami aj slovenskí reprezentanti?

”Mali sme tipovaciu súťaž. Každý jeden si vytiahol lístoček, ten, čo mal šťastie na výsledok 5:5 veľké šťastie netrafil...”

KTO CHÝBA NEMCOM?

Tréner nemeckých futbalistov Joachim Löw chce v nedeľňajšom vyskúšať štvoricu nováčikov. "Julian Brandt, Julian Weigl, Joshua Kimmich a brankár Bernd Leno určite dostanú v nedeľu príležitosť," povedal Löw podľa agentúry DPA.
Proti Slovensku by mal nastúpiť aj mladý talent zo Schalke 04 Leroy Sané, ktorý má na svojom konte zatiaľ len jeden medzištátny zápas. Do Augsburgu nomioval tréner 16 hráčov v poli a dvoch brankárov, chýbajú Bastian Schweinsteiger, Mats Hummels, Karim Bellarabi a Marco Reus, v zostave nebudú ani Manuel Neuer, Mesut Özil a Thomas Müller. (tasr).

 

Prehrať video