Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 7, 2013

VIDEO: Na zraze 20 hráčov SR, Mucha, Weiss a Kucka prídu neskôr

SENEC (SFZ/SITA) - Pondelkový zraz futbalovej reprezentácie Slovenska pred dvojzápasom s Gréckom a Lotyšskom v kvalifikácii o postup na MS 2014 do Brazílie

 
 
 
 
Zĺava: Tréneri futbalovej reprezentácie SR Ján Kozák a Štefan Tarkovič počas tlačovej besedy pred záverečnými dvoma stretnutiami kvalifikácie MS 2014 v Grécku a Lotyšsku. Senec, 7. október 2013.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák privítal na pondelkovom zraze v Senci 20 hráčov z 23-člennej nominácie. Na Slovákov čaká dvojzápas s Grékmi (piatok 11. októbra o 20.45 h SELČ v Pireu) a Lotyšmi (utorok 15. októbra o 20.10 h SELČ v Rige) v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie. Pri Slnečných jazerách absentovali krídelník Vladimír Weiss, brankár Ján Mucha a defenzívny záložník Juraj Kucka. "Weiss by mal priletieť v pondelok o 16.00 h do Viedne, večer už bude s nami na tréningu. Mucha príde neskôr v noci a v utorok sa k nám pripojí Kucka. Pokiaľ ide o zdravotný stav, všetci sú v poriadku, akurát Štefánik má svalové problémy," povedal na tlačovej konferencii Ján Kozák.

Prehrať video

V nominácii sa objavil aj krídelník gréckeho tímu PAOK Solún Miroslav Stoch, ktorý je kmeňový hráč tureckého mužstva Fenerbahce Istanbul a na Peloponézskom polostrove je na sezónnom hosťovaní. Naposledy nastúpil za SR 7. júna tohto roka pri nečakanej remíze Slovákov v lichtenštajnskom Vaduze (1:1). Medzičasom však negatívne zaujal extempore v súvislosti so svojím súkromným životom. "Nikdy som nespochybnil kvality Miňa Stocha. Asistent Tarkovič za ním vycestoval do Grécka, stretol sa s hráčom i funkcionármi PAOK-u Solún. Stoch chce reprezentovať a ja ho chcem mať v kádri. Rozhodne má na to kvality. Aj on dozrieva, starne, verím, že časom bude v tomto aspekte v poriadku," uviedol na margo onedlho 24-ročného rodáka z Nitry J. Kozák a doplnil: "Chcem dať príležitosť čo najväčšiemu počtu hráčov, ktorí odohrali dva výborné zápasy s Bosnou a Hercegovinou. V ďalšom asociačnom termíne dám možnosť aj futbalistom, ktorí toho toľko neodohrali v reprezentácii. Bol by som rád, aby chlapci nadviazali na výkony z duelov s Bosnou. Sám som zvedavý, ako zareagujú, budem ich podrobne sledovať, či sú sústredení na každú činnosť. Grécko je skutočne veľmi kvalitné mužstvo. Mňa zaujíma, či sú naši hráči schopní v priebehu mesiaca podať opäť kvalitný výkon."

Grécko je v tabuľke G-skupiny európskej časti kvalifikácie na druhom mieste s 19-bodovým ziskom. Rovnaký počet nazbierala aj vedúca Bosna a Hercegovina, ktorá však má lepšie skóre. Na svetový šampionát už nemá šancu postúpiť žiadny iný tím z G-skupiny. Slovensku patrí tretia pozícia (12 bodov). Aj preto je favoritom domáce mužstvo, ktoré minulý rok na jeseň zvíťazilo na bratislavských Pasienkoch 1:0 a v jeho prospech hovorí aj lepšie postavenie v rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Grécko je na dvanástej pozícii, SR patrí 60. priečka.