Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 7, 2013

VIDEO: Škrtel chce v Grécku stavať na výkonoch z duelov s Bosnou

SENEC (SITA) - Kapitán SR Martin Škrtel: "Každý z nás si vstúpil do svedomia a v konfrontáciách s Bosniakmi to bolo vidieť. Bojovnosť a herný prejav, tak nejako by to malo vyzerať"

 
 
 
 
Martin Škrtel počas zrazu futbalovej reprezentácie Slovenskej republiky pred záverečnými dvoma stretnutiami kvalifikácie MS 2014 v Grécku a Lotyšsku. Senec, 7. október 2013.

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel potvrdil ambíciu uhrať čo najlepší výsledok v piatkovom dueli v Grécku. Na Slovákov čaká na Peloponézskom polostrove predposledný zápas v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta do Brazílie. Napriek tomu, že zverenci Jána Kozáka už nemajú šancu postúpiť na svetový šampionát, na pôde favorizovaného Grécka chcú potrápiť domácich futbalistov a najmä nadviazať na zlepšené výkony spojené s príchodom Kozáka na post šéfa realizačného tímu. SR minulý mesiac najprv vyhrala v Zenici na pôde Bosny a Hercegoviny (1:0) a následne s tým istým súperom v divácky atraktívnom stretnutí tesne neuspela (1:2).

Prehrať video

"Nepotrebujeme nijakú špeciálnu motiváciu, hráme predsa za reprezentáciu a čakajú nás Gréci, ktorí patria medzi európsku špičku. Hráme na štadióne súpera a očakávame kvalitnú atmosféru, takže sa určite už každý teší na toto stretnutie. Síce už nemáme šancu na postup, ale tými poslednými dvoma zápasmi s Bosnou sa zlepšila celá klíma okolo nášho mužstva a my v tom chceme pokračovať - predviesť rovnako kvalitné výkony aj v nasledujúcich dvoch dueloch. Každý z nás si vstúpil do svedomia a v konfrontáciách s Bosniakmi to bolo vidieť. Bojovnosť a herný prejav, tak nejako by to malo vyzerať. Môžeme na tých výkonoch stavať a verím, že v tom budeme pokračovať aj naďalej," povedal na pondelňajšom zraze v Senci stopér FC Liverpool Škrtel

Dvadsaťosemročný handlovský rodák v porovnaní s druhou polovicou minulej sezóny pravidelne nastupuje za klub z Anfieldu. LFC je v tabuľke Premier League po siedmich kolách na druhom mieste len o skóre za londýnskym Arsenalom. "Verím, že pohodu z klubu prenesiem aj do reprezentácie. Pred minulou sezónou sa veľa vecí pomenilo, všetko bolo pre nás nové. Teraz sa prejavuje aj práca trénera, ktorý je pri mužstve druhý rok. Rovnako káder zostal nezmenený, sme spolu už dlhší čas. Navyše, tím sa dobre doplnil a odzrkadľuje sa to aj na výsledkoch," odhalil príčiny úspechov 18-násobného anglického šampióna nekompromisný stredný obranca Škrtel