Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 9, 2011

VIDEO: Slovenskí futbaloví reprezentanti deťom

BRATISLAVA (SITA/SFZ/DIGISPORT) - Únia ligových klubov, Slovenský futbalový zväz a cestovná kancelária MARS SPORT TRAVEL, v rámci projektu Slovenskí reprezentanti deťom, zorganizovali počas zápasu Slovensko – Andorra na štadióne Pasienky v Bratislave detskú tribúnu pre deti do 15 rokov

 
 
 
 
Účastníci akcie Slovenskí reprezentanti deťom. Bratislava, 4. júna 2011.

Akcie sa zúčastnilo viac ako 1 500 detí s rodičmi, alebo so svojimi trénermi či vedúcimi futbalových mládežníckych družstiev. Medzi fanúšikmi v detskom sektore boli nielen výhercovia súťaže, ktorá sa konala v mesiaci máj na ligových štadiónoch, ale aj tí, ktorí možnosť vyhrať vstupenky na túto tribúnu nemali a zakúpili si ich na štadióne Pasienky.

Sektor detskej tribúny bol otvorený už od 17.00 h a ponúkal najrozmanitejšie možnosti zábavy pre deti. Tie si vyskúšali silu strely na bránu, mohli si zahrať futbal vo veľkom nafukovacom ihrisku, alebo na hernej konzole, súťažiť v preťahovaní lanom, dať sa pomaľovať farbami na tvár a mnohé iné.

Prehrať video

Pripravili sme pre deti občerstvenie zdarma (rozdalo sa viac ako 1 500 džúsov, 1 300 minerálok a 3 000 ks párkov). Každé dieťa dostalo tričko s nápisom Slovenskí reprezentanti deťom a spolu mali možnosť súťažiť o viac ako 1 000 vecných cien od partnerov projektu. Vyvrcholením bolo polčasové žrebovanie 5-tich detí na zájazd do Írska so slovenskými reprezentantmi.

Vďaka patrí aj partnerom projektu, ktorí nám pomohli vytvoriť túto úžasnú atmosféru a prispeli tak k lepším podmienkam pre deti na detskej tribúne.

Pred zápasom deti navštívili aj bývali reprezentanti SR Dušan Tittel, Július Šimon či Jozef Vengloš. Tesne pred zápasom sa deti pričinili o nádhernú atmosféru a počas hymny Slovenska vytvorili pomocou farebných hárkov slovenskú trikolóru a celá choreografia vyvrcholila vypustením balónov v národných farbách.

Počas celého zápasu deti neúnavne povzbudzovali a neodradilo ich ani zhoršujúce sa počasie. Vytvorili nádhernú kulisu, výsledkom čoho bola výnimočná situácia, keď asi tretinu návštevníkov na celom štadióne tvorili deti. V mene organizátorov a futbalových reprezentantov ďakujeme za podporu a skvelé fandenie.

Prehrať video