Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 8, 2013

VIDEO: Tarkovič o Stochovi: "Keď odstrihne minulosť..."

SENEC (TASR/SFZ) - Téma Miroslav Stoch vo veľkom rezonovala na pondelňajšom zraze slovenskej futbalovej reprezentácie v Senci

 
 
 
 
Asistent trénera Štefan Tarkovič na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie pred prípravným zápasom s Rumunskom. Senec, 11. august 2013.

Sám hráč síce medzi spoluhráčmi pri Seneckých jazerách nechýbal, no na stretnutie reprezentantov s médiami neprišiel. O jeho návrate do mužstva Jána Kozáka tak prehovoril sám kouč národného tímu a jeho asistent Štefan Tarkovič, ktorý sa s krídelníkom PAOK Solún osobne stretol ešte pred zápasmi kvalifikácie MS 2014 s Bosnou a Hercegovinou.

Prehrať video

Stoch sa do najcennejšieho dresu vracia po disciplinárnom vyradení. "Nikdy som nepochyboval o hráčskych kvalitách Miňa Stocha. Udiali sa nejaké veci, ktoré bolo potrebné poriešiť. Kolega (Štefan Tarkovič-pozn.) za ním vycestoval do Grécka, stretol sa s ním osobne, aj s trénerom a športovým riaditeľom. Čiže ja mám z toho výstup taký, že on chce reprezentovať, klub má záujem, aby bol reprezentant a ja tiež. Výsledok toho je, že prišiel späť, patrí sem a verím tomu, že prístupom a výkonom prispeje k silnejšej a lepšej ofenzíve mužstva. V jeho veku má každý človek právo uletieť, ale musí si uvedomiť, že je vzorom pre mladých. Aj on dospieva, starne, verím, že časom bude po tejto stránke v poriadku. Po futbalovej stránke je v poriadku," povedal na margo bývalého hráča Chelsea Londýn, Twente Enschede a Fenerbahce Istanbul Kozák.

Prehrať video

"Doplním trénera. Aj na základe toho, čo sa všetko udialo, my sme záujem o to, aby sa Miňo vrátil do reprezentácie, mali. Dôležitá bola reakcia hráča a jeho postoj k veci. Ak to poviem voľnejšie, už sme vôbec neriešili minulosť. Riešil som s ním budúcnosť. Toto je krok, ktorý Miňo môže urobiť vo svoj prospech, aj celej reprezentácie. Myslím, že sem výkonnostne patrí, on ale musí odrezať minulosť, ktorá bola za ním a ukázať, že to, že zmenil klub, a to, že zmenil prístup k životu, musí odprezentovať na ihrisku. To je najdôležitejšie," doplnil Tarkovič.