Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 9, 2013

VIDEO: Weiss na domácom štadióne ako hosťujúci hráč

SENEC (SITA/SFZ) - Krídelník Olympiakosu Pireus V. Weiss nastúpi na domácom štadióne v drese hosťujúceho mužstva

 
 
 
 
Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss na stretnutí s novinármi pred tréningom na kvalifikačný zápas v Grécku. Senec, 8. október 2013.

Špecifický zápas čaká v piatok slovenského futbalového reprezentanta Vladimíra Weissa. Dvadsaťtriročný krídelník s najväčšou pravdepodobnosťou nastúpi v základnej zostave národného tímu SR v dueli proti Grécku v rámci kvalifikácie o postup na MS 2014 na Štadióne Giorgosa Karaiskakisa, ktorý je domovský pre Olympiakos Pireus. Práve do tohto klubu v lete prestúpil bratislavský rodák Weiss. "Určite je to pre mňa niečo iné a uvedomujem si to," povedal technicky veľmi zdatne disponovaný stredopoliar. "Čaká nás náročné stretnutie proti veľmi kvalitnému súperovi. Moja koncentrácia je čisto na futbal a budem sa snažiť nemyslieť na to, že hrám na domácom štadióne," pokračoval Vladimír Weiss.

Prehrať video

Tréner Grécka Fernando Santos nominoval na piatkové meranie síl v Pireu s úvodným výkopom o 20.45 h SELČ až šesticu hráčov Olympiakosu - obrancov Josého Holebasa, Giannisa Maniatisa, Kostasa Manolasa a Dimitrisa Siovasa, záložníka Andreasa Samarisa a útočníka Kostasa Mitrogloua. "Myslím si, že všetci z nich majú kvalitu, ale najviac sa rozpráva o Mitroglouovi, ktorý dal šesť gólov v predchádzajúcich dvoch dueloch. Trikrát skóroval v Lige majstrov a tri presné zásahy pridal v gréckej lige. Všetci to vieme a budeme sa musieť na neho pripraviť. Je to typický hrotový útočník, ktorý ovláda všetko, vie dať gól z hocičoho. Určite bude náročné ustrážiť ho, ale myslím si, že naša stopérska dvojica bude silná, dobre pripravená a v pohode ho ubráni," poznamenal bývalý hráč Glasgowa Rangers, Espanyolu Barcelona či Manchestru City. 

Grécko je v tabuľke G-skupiny európskej časti kvalifikácie na druhom mieste s 19-bodovým ziskom. Rovnaký počet nazbierala aj vedúca Bosna a Hercegovina, ktorá však má lepšie skóre. Na svetový šampionát už nemá šancu postúpiť žiadny iný tím z G-skupiny. Slovensku patrí tretia pozícia (12 bodov). "Ja si myslím, že nás čaká búrlivá atmosféra. Gréci dúfajú, že môžu postúpiť na MS z prvej pozície. Vedia, že Bosna hrá v Litve na umelej tráve, kde to nie je nikdy jednoduché. Očakávam, že v Pireu bude vypredané," uzavrel Vladimír Weiss.