Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 18, 2016

Slovensko 15: Víťazstvo po dobrom výkone

SENEC (SFZ/DOMINIKA GREŠŠOVÁ) - Prvý z dvoch prípravných zápasov so Švajčiarskom odohrala reprezentačná pätnástka v Senci a s víťazným koncom

 
 
 
 
Základná zostava tímu SR "15" pred priateľským zápasom so Švajčiarskom, v ktorom sme zvíťazili 4:2. Senec, 18. október 2016.

Domáci sa rýchlo dostali na koňa, keď sa ujali vedenia už v 4.min a hoci po polhodine súper vyrovnal, Slováci ovládali celý priestor a podľa slov technického riaditeľa SFZ Jána Greguša odohrali vynikajúci zápas. Ešte do prestávky zvýraznili svoju prevahu dvoma gólmi a aj keď na začiatku II. polčasu hostia herne zdvihli hlavu, začali hrať rýchlejšie a agresívnejšie, naša obrana fungovala solídne. V slovenskom tíme bol k videniu rad vynikajúcich individuálnych výkonov, takže hoci Švajčiari znížili na rozdiel jedného gólu, veľmi rýchlo lepší tím získal dostatočný náskok a dotiahol zápas do pomerne bezproblémového víťazstva.

Slovensko 15 – Švajčiarsko 15 4:2 (3:1)

G: 4. a 39. Rosenberger, 40. Nebyla, 67. Mojžiš - 32. a 63. Cotter
R: Chromý – 120 divákov

Slovensko 15: Belko – Kohút, Capko, Geschwantner (58. Sabo), About – Nebyla (58. Polčič), Jedinák, Mojžiš, Kaprálik - Majkút, Rosenberger

Hlas po zápase

Ján Greguš (technický riaditeľ SFZ): "Výborný výkon slovenského tímu, s mnohými vynikajúcimi individuálnymi výkonmi. Víťazstvo je absolútne zaslúžené, štyri góly sú výsledkom dobrej hry, Slováci hrali rýchlo, priamočiaro, dobre."