Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 7, 2016

Tesná prehra 15-ky v Portugalsku

MIRANDELA (SFZ) - Zverenci trénera Štefaňáka podľahli v prvom z dvojice prípravných stretnutí v Portugalsku domácemu výberu 1:2.

 
 
 
 
Slovenská 15-ka podľahla v prvom z dvojice prípravných zápasov s Portugalskom 1:2. Mirandela, 7. júna.2016

Mladí Slováci neudržali jednogólové vedenie z 22. min, kedy sa strelecky presadil útočník trnavského Spartaka Lukáš Csáno. Tesne pred prestávkou skóroval z pokutového kopu domáci Camará, o víťazstve Portugalčanov rozhodol v 56. min Gouveia. Odvetný duel je na programe vo štvrtok (9.6.) o 11:00 v Torre de Moncorvo.

Portugalsko "15" - Slovensko "15" 2:1 (1:1)

Góly: 44. Camará (z 11m), 56. Gouveia - 22. Csáno
ŽK: Kozák

SLOVENSKO "15": Hynek - Csáno (63. Lichý), Tóth (57. Mesík), Grik, Bernát (36. Laurinec), Bašista (36. Kuba), Begala (36. Hambálek), Myslovič (59. Barbora), Pokorný, Nemčík (63. Dolinský), Kozák.

HLAS PO ZÁPASE:

Peter Štefaňák (tréner "SR 15"): "S veľmi kvalitným súperom sme odohrali veľmi dobrý prvý polčas, okrem gólu sme ukázali niekoľko pekných futbalových akcií a okrem niekoľkých priamych kopov sa súper nedostal do vážnejšej šance. Žiaľ, v druhej časti hry sme nedokázali udržať krok zo súperom, ten nás prevýšil bojovnosťou aj individuálnou kvalitou a zaslúžene vyhral. Výraznejšie individuálne výkony na našej strane podali brankár Viliam Hynek a strelec gólu Lukáš Csáno, ak chceme byť v druhom zápase úspešnejší, musíme udržať kvalitu počas celého zápasu."