Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 15, 2016

VIDEO: 15-ka na turnaji v Poľsku tretia

KROSNO (SFZ) - Tím Petra Štefaňáka prehral s Fínskom 0:1 a remizoval s domácim Poľskom 0:0

 
 
 
 
Základná zostava tímu SR "15" (*2001) pred zápasom s Poľskom, ktorý sa skončil remízou 0:0. Hore zľava Myslovič, Luščík, Begala, Nemčík, Mikunda, Kozák, Bašista, Mesík, Topoľský, Brezáni, Giesser. krosno, 15. apríl 2016.

Náš najmladší reprezentačný tím odohral dva zápasy v rámci miniturnaja troch krajín poľskom Krosne. V prvom z nich podľahol reprezentácii Fínska 0:1, v dnešnom zápase remizoval s domácim výberom 0:0. Tieto výsledky ho zaradili na celkové tretie miesto. Z prvenstva sa tešili domáci reprezentanti, ktorí v úvodnom zápase rozdrvili Fínsko 5:0

Slovensko "15" - Fínsko "15" 0:1 (0:0)

Gól: 66. Mustonen
ŽK: Lelovič, Kozák
ČK: Barbora

SR "15": Hynek – Brezáni, Kozák, Luščík, Lelovič (61. Kuc)– Laurinec (41. Myslovič), Nemčík (73. Goljan) – Kyselica (41. Ďatko), Bašista (41. Topoľský), Barbora – Csáno

Hlas po zápase

Peter Štefaňák (tréner SR "15"): "Napriek prehre sme neodohrali zlý zápas. Úvod bol z našej strany rozpačitý, ale postupne sme prispeli k solídnej úrovni stretnutia. Fíni po predchádzajúcej vysokej prehre hrali veľmi odohodlane, mali dobrý pohyb. Paradoxne, keď sme hrali bez vylúčeného Barboru, vymysleli sme viaceré pekné akcie, lenže opäť sme nestrelili gól. Tento tím dopláca na nedôraz v koncovke, takže to bola pre nás štvrtá prehra v rade... Ak nechceme skončiť na turnaji poslední, a to nechceme, musíme sa v zápase s Poľskom zlepšiť."

Poľsko "15" - Slovensko "15" 0:0

ŽK: Luščík

SR "15": Mikunda - Brezáni, Luščík, Bašista, Mesík, Giesser (41. Csáno), Myslovič (59. Kyselica), Begala, Nemčík (55. Laurinec), Kozák, Topoľský (55. Ďatko)

Hlas po zápase

Peter Štefaňák (tréner SR "15"): "Odohrali sme zaujímavý zápas, v ktorom sme boli celý čas aktívnejší. Napriek pekným streleckým pozíciám sme už v treťom zápase po sebe nedokázali skórovať. Súper hrozil najmä z rýchlych protiútokov a tak zápas, pred dobrou diváckou kulisou, bol napínavý až do posledných sekúnd."