Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 25, 2016

16-ka podľahla aj v odvete Srbsku 0:1

VEĽKÝ BIEL (SFZ/PETER ZEMAN) - Po utorkovej prehre 0:1 podľahol tím trénera Hudeca rovesníkom zo Srbska aj v dnešnej odvete.

 
 
 
 
Matúš Lichý (č.14) v súboji so Strahinjom Erakovicom v odvetnom prípravnom zápase Slovensko "16" - Srbsko "16" (0:1). Veľký Biel, 25. augusta 2016.

Odvetný duel sa niesol v podobnom duchu ako utorkový zápas, v ktorom sa hralo prevažne v strede ihriska. V úvodnej dvadsaťminútovke sa mužstvá dostávali pred brankárov súpera iba sporadicky. Hambálek nedokázal v rozhodujúcej chvíli zvládnuť finálnu prihrávku, na opačnej strane zlyhal v koncovke Srb Djordjevic. V 29. min sa zrodila najkrajšia akcia zápasu, keď Novakovič poslal presný center na hlavu Bogdana Jakšiča a ten oblúčikom preloboval bezmocného brankára Hyneka - 0:1. Naši mohli gólovo udrieť o tri minúty neskôr, kedy Myslovič obišiel na hranici šestnástky súpera a ako na podnose ponúkol vyloženú príležitosť Bindicsovi, ten však v koncovke netrafil odkrytú bránku Srbska.

V druhej časti opäť zahrozil Myslovič, no jeho priamy kop sa nezmestil medzi žrde srbskej bránky a veľká šanca sa núkala v 56. min Giesserovi, keď postupoval v dvojici na osamoteného zadáka Srbska, no v rozhodujúcej chvíli mu nevyšla finálna prihrávka. V ďalšom priebehu mali mierne navrch hostia, no ani Vidosavljevic, ani Čorič v dobrých príležitostiach neskórovali a keď v nadstavenom čase skončil hlavičkový pokus Giessrea nad brvnom brankára Cucaka, bolo o vyýsledku rozhodnuté.

Slovensko "16" - Srbsko "16" 0:1 (0:1)

Gól: 29. Jakšič
ŽK: nikto
R: Špaček (SR), 150 divákov

SLOVENSKO "16": Hynek - A. Tóth (41. Luščík), F. Nagy, Pokorný (41. Giesser), Csáno (41. Nemčík), Myslovič (55. Bernát), Bindics, Hambálek (41. Kyselica), M. Lichý, F. Lichý, Š. Kozák 

SRBSKO "16": Krstovič (53. Cucak) - Čorkovič, Balaž, Erakovič, Velikič (41. Dedijer), M. Novakovič, Čorič, V. Djordjevič, Jakšič (41. Tejič), M. Djordjevič (41. Vidoslavljevič), Pavlovič

HLAS PO ZÁPASE:

Ladislav Hudec (tréner SR16): "Hráčom v oboch zápasoch nemožno vytknúť veľké nasadenie a vôľu, no nedokázali sa vyrovnať súperovi v agresivite, súbojovosti. Srbi na rozdiel od našich hráčov dokázali navyše dobre kryť loptu a z toho pramenili vyhraté súboje. Zápasy jasne odhalili práve túto slabinu, ak chceme proti súperom v budúcnosti obstáť, budeme musieť zlepšiť práve prácu s loptou a byť dominantnejší v osobných súbojoch."