Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 25, 2014

Po náročnom semifinále by si tréner Pecko penalty vo finále neprial

BRATISLAVA/KUALA LUMPUR (SFZ) - Slovenskú reprezentáciu do 16 rokov zajtra vo finále Frenz International Cup 2014 preverí výber Iránu

 
 
 
 
Tréneri a technickí vedúci s trofejou pre víťaza turnaja Frenz International Cup 2014. V bielom tričku tréner SR 16 Ladislav Pecko (tretí zľava) a vedľa neho technický vedúci Rastislav Soják. Kuala Lumpur, 25. januára 2014.

Štandardom vo vekovej kategórii do 16 rokov je hrať zápas dvakrát 40 minút. Na turnaji Frenz International Cup 2014 v Malajzii sa hrá dvakrát 45 minút, naviac v prípade nerozhodného výsledku s dvoma predĺženiami po 15 minút. Oba tohtoročné semifinálové zápasy sa hrali aj v predĺžení, rozhodovalo sa v penaltovom rozstrele. V prvom semifinále zdolal výber Ladislava Pecka Sporting Lisabon, Irán porazil Internacional SC. Finále tak bude "v réžii" dvoch reprezentačných výberov, pričom Slováci obhajujú víťazstvo z predchádzajúceho ročníka, rovnako ako aj cenu pre najlepšieho hráča a strelca, ktorým bol minulý rok Ľubomír Tupta.

"Bol to ťažký zápas," vrátil sa na úvod rozhovoru tréner Ladislav Pecko k semifinálovému súboju. "Hralo sa na ťažkom teréne, bolo tvrdé ihrisko a viac sa behalo. My sme vstúpili dobre do zápasu, mali sme šance, Denis Baumgartner dal gól a do konca polčasu sme zápas kontrolovali. V druhom polčase sa na tom teréne nedalo moc hrať a aj súper sa stiahol," pokračoval tréner a dodal: "My sme ich pritlačili, len škoda nevyužitých šancí. Hlavne Ľubomír Tupta mohol dotiahnuť svoje akcie do konca. Nedali sme gól, oni vyrovnali a potom už to bolo nervózne, nemalo to šmrnc ako ten prvý polčas."

Semifinálový zápas teda smeroval k penaltovému rozuzleniu, v ktorom mali Slováci výhodu už po tretej penalte Lisabonu, keď Sinoesa vychytal náš brankár Száras. Martin Adamec však rozhodujúcu piatu penaltu nepremenil a v streľbe z bieleho bodu sa pokračovalo ďalej. "Bohužiaľ, hrali sme predĺženie. Sám som bol prekvapený, že v tejto vekovej kategórii to bolo dvakrát pätnásť minút, ale strelili sme v ňom tyčku, Mašulovič mal veľkú šancu... Nedali sme gól, ale to šťastie sa k nám priklonilo v penaltách a zaslúžene sme postúpili," povedal tréner Ladislav Pecko o závere zápasu, keď v rozhodujúcom rozstrele opäť Száras úspešne zakročil, tentokrát proti Palanchuovi a Zemko nezaváhal.

Semifinálové boje boli na turnaji pôvodne naplánované na štvrtok, ale pre zdravotné komplikácie sa posunuli o jeden deň. "V posune zápasov pomohli Brazílčania, ktorým chýbalo osem hráčov, že sa to posunie o jeden deň. Teraz sú hráči dosť unavení pred finálovým zápasom," povedal o situácii kormidelník SR 16. "Bude to ťažký zápas, najmä fyzicky. Semifinále oba tímy vyčerpalo," povedal o finálovom súperovi tréner Pecko a dodal: "Penalty v semifinále stačili. Vo finále by to bolo lepšie bez nich."

Minulý rok "stačili" na individuálne ocenenie na turnaji Frenz International Cup pre Ľubomír Tuptu štyri góly. Na tohtoročnom turnaji si ich zaknihoval už sedem. Tento rok má teda slovenský tím veľkú nádej obhájiť nielen skupinové ocenenie, ale aj individuálne. Rozhodujúci zápas je na programe v nedeľu 26. januára 2014 o 13:45 SEČ.