Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 21, 2012

Reprezentačná 16-ka deklasovala Česko 6:1

LEHOTA POD VTÁČNIKOM (SFZ/FAČR) - V prvom z dvojice priateľských zápasov sa zrodilo výrazné víťazstvo našich mladých reprezentantov

 
 
 
 

Slovensko "16" - Česko "16" 6:1 (1:1)

Góly: 58., 73. a 79. Špalek, 30. Mráz, 43. Michlík, 69. Ocelka - 31. Januška
R: Cifrík - Mikolaj, Hancko (všetci SR)

SLOVENSKO "16": Dovičovič - Pavlovčík, Szalay, Pobijak, Ďurek (21. Michalíček), Kopičár, Krč, Hric (51. Ocelka), Michlík (71. Chromek), Špalek, Mráz (51. Kopál)

ČESKO "16": Floder - Žárský, Střelec, Boček, Janetzký (58. Krejčí) - Macek, Šrain (73. Březina), Holešinský (46. Petržela), Januška (58. badocha), Zahnaš (58. Schulz) - Klíma (58. Mihálik)

Ladislav Pecko (tréner SR "16"): "Chlapci ma dnes veľmi milo prekvapili, darilo sa im a dali pekné góly. Ostávame však pri zemi a výsledok nepreceňujeme, nakoľko to bol prvý zápas novej sezóny. Dobrý výkon chceme zopakovať aj v odvete. Dúfam, že dnešné stretnutie našim hráčom ukázalo, že keď pristúpia k tréningom a aj k zápasom zodpovedne, oplatí sa to a potom sa môžu radovať aj z takýchto pekných víťazstiev."

Aleš Čvančara (tréner ČR "16"): "Bylo to první utkání ročníku 1997 a samozřejmě se mi nehodnotí dobře. První poločas byl vcelku dobrý, na šance jsme ho vyhráli 4:3 a do kabin šli za nerozhodného stavu. Hned na začátku druhého poločasu jsme z přímého kopu nastřelili břevno a z protiútoku dali Slováci na 2:1. Horší to ale bylo od 58. minuty, kdy převzal režii zápasu hráč soupeře Špalek. Naprosto ovládl poslední dvacetiminutovku, dělal si na hřišti co chtěl, dal tři góly a na další přihrál. Našim hráčům došly síly, zbořil se jim systém hry, moc chtěli, ale směrem dozadu zcela propadli. Výsledek je obrovsky krutý."

Odvetný zápas reprezentačných 16-ek sa uskutoční vo štvrtok 23. augusta na pôde súpera v Starom Měste (11:00)