Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 6, 2016

SR "16": Turci nám vrátili prehru aj s úrokmi

VELKÝ BIEL (SFZ /Branislav Brenkus) - Vrátili im požičané: slovenskej reprezentácii do 16 rokov sa absolútne nevydaril druhý prípravný zápas s tureckými rovesníkmi a prehrali ho vysoko 0:4

 
 
 
 
Základná zostava tímu SR "16" (*2001) v priateľskom zápase s Tureckom, v ktorom sme prehrali 0:4. Veľký Biel, 6. október 2016.

Stretnutie sa opať odohralo na ihrisku vo Veľkom Bieli a znovu za nepriazniého počasia, ktorému sa tentoraz lepšie prisposobili mladí tureckí futbalisti. Zrejme poučení z predchádzajúceho zápasu, ktorý prehrali 0:2, sa pustili do Slovákov a už v 10. min sa ujali vedenia. To zmätky v obrane využil dôrazný Bakan a prekonal bezmocného Bénesa. Tento okamih postavil hostí ešte viac na nohy a v ďalšom priebehu 1. polčasu boli lepším mužstvom. Zverenci Ladislava Hudeca ohrozili tureckú bránku iba v 17. min, keď sa peknou strelou z priameho kopu prezentoval kapitán Myslovič, brankár hostí však jeho pokus s námahou vyrazil na roh. V 30. min prišiel druhý turecký gól, chybu Bénesa využil Kol a pohodlne dorazil loptu do opustej bránky. Napriek prevahe Turkov sa už skóre do polčasu nezmenilo a tréner Hudec mal v kabíne čo svojím zverencom povedať.

V druhej polovici to bol po hromadnom prestriedaní v obidvoch tímoch už vyrovnanejší zápas, trelecky sa však presadili opäť iba hostia. Slováci nevypočuli svojho trénera, ktorý ich neustále hecoval a tlačil do kontaktného gólu. Najbližšie k nemu mali v 45. a 54. minúte, keď v obidvoch momentoch lopta tancovala na bránkovej čiare, ale nikto ju nedokázal pretlačiť medzi žrde. V tom okamihu bolo jasné, že slovenským mladíkom v tom dueli nie je súdené streliť gól... Naopak, Turci boli efektívni a v 59. min pridali tretí gól, keď sa po peknom centri z ľavej strany hlavou presadil nepokrytý Ulu a kalich horkosti vypili Slováci do dna v poslednej minúte: Ģurel si pohodlne spracoval loptu vo vzdialenosti asi 16 až 18 metrov od bránky a parádnou strelou vymietol pavučinky v Bénesovej bránke.

Slovensko "16" - Turecko "16" 0:4 (0:2)

G: 10. Bakan, 30. Kol, 59. Gullu, 80. Gurel
R: Straka - Roszbeck, Parilák – 100 divákov

SLOVENSKO "16": Bénes - Tandara (56. Valentín) , Malý (64. Luščík), Nemčík (46. Kozák) , Hornyák - Mesík, Bernát (46. Benovič), Strelec, Dopater (46. Bašista) - Myslovič (46. Bindics) – Letenay

TURECKO "16": Tepe - Ekinci, Ulu (78. Ortac), Gunduz, Yaldiz (46. Lus) - Bilgin, Yuce (46. Gurel), Kaya (62. Yildirim), Aksakal (46. Gullu) - Bakan, Kol (74. Cem Kara)

Ladislav Hudec (tréner SR "16"): "V dnešnom zápase sme dali možnost ďalším hráčom z kádra, chceli sme ich vidieť na určitých pozíciách.Turci boli dnes jednoznačne lepší. Musíme sa z dnešného zápasu poučiť a aj v tréningoch apelovať na  agresívnejšiu hru, lebo súper nám dnes ukázal kde je futbal dnes. Víťazstvo v prvom zápase nás teší, ale dnes Turci ukázali, že majú velmi dobré mužstvo."