Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 16, 2016

17-ka zajtra odlieta zajtra do Severného Írska

VEĽKÝ BIEL (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov sa stretne na turnaji prvej fázy kvalifikácie o postup na ME 2017 s rovesníkmi San Marína, Severného Írska a Španielska.

 
 
 
 
Slovenská reprezentácia do 17 rokov v zložení, v akom vycestuje na turnaj prvej fázy kvalifikácie o postup na ME 2017 do Severného Írska. Senec, 16. septembra 2016.

Tím trénera Ladislava Hudeca sa zišiel v Senci na zraze pred odletom do Severného Írska, kde v dňoch 19.-24.9. bude bojovať o postup do druhej fázy (Elite Round) kvalifikácie ME 2017, kam postupujú dva najlepšie tímy z každej z trinástich skupín a päť najlepších tímov z tretích miest (do klasifikácie nebudú započítané výsledky s tímami na 4. priečke).

V príprave sa stretla slovenská 17-ka  v dvoch domácich dueloch s Uzbekistanom. V oboch stretnutiach bol konečený rezultát remízový (1:1, 0:0). "Oba zápasy odhalili naše slabé miesta, ale jedným dychom treba povedať, že Uzbekistan bol veľmi dobrý súper. Jeho kvalita nám ukázala v čom máme nedostatky, na ktoré sme zareagovali a usilovali sa ich do štartu kvalifikácie odstrániť,“ povedal krátko pred posledným tréningom na ihrisku vo Veľkom Bieli kouč Slovákov Ladislav Hudec.

Pri letmom pohľade na zloženie skupiny sa javí Španielsko ako jasný favorit, naopak, San Maríno by mal byť outsiderom skupiny. Šance na postup nášho tímu by z tohto pohľadu mohli byť reálne. "Súhlasím s tým, že na prvý pohľad to tak naozaj vyzerá, viete však, ako to vo futbale chodí. Nie vždy sa papierové predpokady naplnia. Nerád by som skĺzol do roviny fráz, ale naozaj chceme ísť od zápasu k zápasu. Začíname so San Marínom, áno, tu je predpoklad troch bodov vysoký. Som v očakávaní výsledku vzájomného zápasu Severných Írov so Španielskom. Nechcel by som v tejto chvíli kalkulovať, samozrejme, urobíme všetko pre víťazstvá a postup,“ komentoval zloženie skupiny tréner Hudec.

Do Belfastu nepocestuje s tímom zranený obranca Tomáš Jelínek, ktorého trápi priťahovač, v kádri ho nahradil obranca FC Nitra Maxim Kováč. Čo je najväčšou devízou slovenskej 17-ky a kadiaľ by mohla viesť cesta k úspechu? "Myslím si, že bude dobré kráčať v šľapajach A-tímu, ktorý má hru vyskladanú na pozornej defenzíve a takto fungujúci obranný blok dopĺňať ofenzívnou nadstavbou. Gerebenits, Potoma, Kadák či Murcko sú hráči, ktorí disponujú kvalitou a dokážu pretaviť prácu celého mužstva v góly, na druhej strane potrebujeme stopercentné výkony na všetkých postoch.“

Podľa slov technického vedúceho Martina Hrnčíra, výprava má naplánovaný skorý budíček o 4:30, následne sa presunie na letisko vo Viedni, kde po osi Viedeň – Londýn – Belfast odcestuje do dejiska turnaja. Po ubytovaní v hoteli Ramada Place Belfast čaká o 17:30 miestneho času zverencov trénera Hudeca prvý tréning.

PROGRAM ZÁPASOV SR „17“:

19.9. o 16:00  San Maríno "17" - SLOVENSKO "17" (Dungannon Stangmore Park)
21.9. o 20:30  SLOVENSKO "17" - Severné Írsko "17" (Belfast Seaview)
24.9. o 16:00  SLOVENSKO "17" - Španielsko "17" (Dungannon Stangmore Park)