Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 22, 2013

AUDIO: MS U17: Pecko: "Čo sa má stať, sa stane"

ABÚ ZABÍ (SFZ) - Tréner SR 17 Ladislav Pecko a kapitán Jakub Hromada absolvovali tlačovú konferenciu pred zápasom proti Spojeným arabským emirátom

 
 
 
 
Tlačová konferencia reprezentácie Slovenska do 17 rokov pred zápasom proti Spojeným arabským emirátom na Majstrovstvách sveta. Zľava Ladislav Pecko (tréner), Jakub Hromada (kapitán) a Andrea Čurná (media officer). Abú Zabí, 22. októbra 2013.

V stredu vo večerných hodinách (20:00 miestneho času) odohrá slovenská reprezentácia do 17 rokov tretí zápas v A skupine na Majstrovstvách sveta do 17 rokov proti domácim Spojeným arabským emirátom. "Prišli sme sem, aby sme sa pokúsili o pocit z víťazstva, a tak sa pripravujeme na ďalší zápas. Dúfam, že to vyjde," povedal na úvod tlačovej konferencie tréner SR 17 Ladislav Pecko.

Prehrať video

V tíme L. Pecka sú zdravotne všetci hráči v poriadku, ale tréner nemôže počítať so stopérom Atilom Vargom, ktorý má dve žlté karty a jeden zápas teda musí stáť. "V prvom rade sa nesmieme nechať uniesť a dovoliť, aby súper z menšej naivity dal gól po rýchlom protiútoku," povedal. "Chceme získať tri body a už to necháme na osude a na tom, či to bude stačiť na postup. Musíme sa najskôr pobiť o tie tri body v zápase. Potom sa stane, čo sa má stať," dodal kormidelník slovenskej reprezentácie do 17 rokov.

"Odohrali tu dva zápasy a ani jeden nie je pre nás až taký relevantný, lebo v prvom zápase hrali trištvrte zápasu o 10 a druhý zápas proti Brazílii. Pripravíme sa najlepšie ako vieme, hrali sme proti nim a dôležité bude, či zvládneme na ihrisku to, čo si povieme," povedal smerom k nášmu najbližšiemu súperovi tréner. Tréner domáceho tímu na včerajšej tlačovej konferencii vzniesol podozrenie, že v tímoch, ktoré prišli na šampionát sú hráči, ktorí nespĺňajú vekovú hranicu. Novinári zo SAE sa preto logicky pýtali aj na túto otázku. "My máme určite hráčov v tom ročníku, čo majú byť a jedného mladšieho. Ak sa pozriete na náš tím, tak vyzeráme veľmi mlado, detsky," odpovedal Ladislav Pecko.

"Nebude to veľký rozdiel. Na počasie tu sme si už dostatočne zvykli a podmienky budeme mať rovnaké ako náš súper," odpovedal na otázku možnej výhody večerného termínu kapitán SR 17 Jakub Hromada.