Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 18, 2013

VIDEO: MS U17: Mladí Slováci sa po Brazílii zhodli: "Len sme odkopávali lopty"

ABÚ ZABÍ (SFZ/TASR) - Slováci podľahli Brazílii v úvodnom zápase vysoko 1:6

 
 
 
 
Jakub Hromada počas zápasu Brazília - Slovensko na Majstrovstvách sveta do 17 rokov natadióne Mohamed Bin Zayed Stadium.  Abú Zabí, 17. október 2013.

V reakciách mladých slovenských futbalistov po debakli 1:6 s Brazíliou v ich úvodnom zápase na majstrovstvách sveta hráčov do 17 rokov rezonovalo pochopiteľne veľké sklamanie. Po vysokej prehre v súboji základnej A-skupiny sa unisono zhodli, že "kanárici" im ukázali, ako sa hrá momentálne futbal. 

Prehrať video

Kapitán Jakub Hromada povedal, že "Brazília nás prehrala vo všetkých smeroch - v agresivite, bojovnosti, technickom prevedení v protiútokoch, zakladaní útoku a ďalšie dva zápasy by sme mohli vziať do rúk a popasovať sa s nimi oveľa lepšie. Verím, že sa nám to podarí zvládnuť oveľa lepšie a dokážeme prekvapiť tak, ako sme chceli."

Poučenie môžu ukázať už v zostávajúcich dvoch zápasoch skupiny proti Hondurasu (v nedeľu 20. októbra o 15.00 SELČ), resp. domácemu SAE (v stredu 23. októbra 18.00). "Zápas nám dal veľa skúseností do života a do ďalších zápasov. Z chýb sa musíme poučiť a pripraviť sa na Honduras. Pri góle som už odchádzal zo šestnástky, ale povedal som si, že tam ešte chvíľu ostanem a nakoniec to tam padlo," povedal autora jediného slovenského gólu Denis Vavro z MŠK Žilina. "V kabíne sme si povedali, že musíme dať hore hlavu, a že sa z toho musíme poučiť a ísť do ďalšieho zápasu," dodal.

Len ťažko hodnotil duel slovenský brankár Martin Junas z FK Senica, ktorý ťahal loptu spoza chrbta trikrát v prvom aj druhom dejstve: "Ťažko sa mi hľadajú slová k tomuto zápasu. Celý čas bola Brazília jednoznačne lepšia, my sme sa nedostávali do vyložených príležitostí. Málokedy sme mali loptu, a keď sme ju mali, tak sme ju len odkopli a bránili sme sa celý zápas." Druhý gól inkasovali Slováci po tom, ako Junas fauloval útočiaceho Nathana. "Každý brankár by zareagoval na túto situáciu asi podobne ako ja. To už je lotéria, či je útočník rýchlejší ako brankár a ten útočník z Brazílie bol rýchlejší ako ja. V poslednom momente mi vypichol loptu z rúk, spadol a rozhodca odpískal penaltu," popísal Martin Junas situáciu. "Musím sa hlavne z toho dobre vyspať, musia ma kamaráti podržať a uvidíme, ako to v druhom zápase celé dopadne," povedal smutne na záver.

Prehrať video

"Hrali sme proti Brazílii. Čakali sme, že budú silní, ale že budú až tak silní na lopte... Bolo veľmi ťažké hrať proti nim. Celý prvý polčas sme odkopávali lopty," skonštatoval Lukáš Čmelík, stredopoliar MŠK Žilina. "My sme odkopli loptu do autu, tá sa hneď vrátila. Oni nás varili celý prvý polčas, a tak to aj dopadlo," povedal Čmelík. "Každý si musí vstúpiť do vlastného svedomia a hlavne musíme začať hrať futbal a nie iba odkopávať lopty," dodal.