Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 21, 2013

VIDEO: MS U17: Slaninka: "Musíme mať hlavu pripravenú na výhru"

ABÚ ZABÍ (SFZ) - Michal Vodecký: "Je na čom stavať a do ďalšieho zápasu musí byť naším jediným cieľom víťazstvo"

 
 
 
 
Oficiálny tréning slovenskej reprezentácie do 17 rokov na MS v Spojených arabských emirátoch pred zápasom proti Hondurasu. Na snímke zľava tréner Ladislav Pecko, Jakub Grič a Lukáš Haraslín. Abú Zabí, 19.október 2013.

Slováci po remíze 2:2 s Hondurasom netajili sklamanie. Po tom, ako Tomáš Vestenický otočil z jednogólového manka na 2:1 si naši reprezentanti do 17 rokov verili, že z druhého vystúpenia na Majstrovstvách sveta si odnesú potrebné tri body. V nadstavenom čase však Honduras vyrovnal a o minútu neskôr sa Miroslavovi Káčerovi nepodarilo cez súperovho brankára skórovať. Po druhom hracom dni sú Peckovci na treťom mieste.

Prehrať video

"Tento zápas bol pre nás fyzicky dosť ťažký. Spravili sme zopár chýb, vzadu sme nefungovali veľmi dobre a z toho sme dostali aj góly, ale otočili sme to. Škoda toho gólu v nadstavenom čase," zhodnotil zápas proti Hondurasu záložník Jakub Grič. "Mohli sme viac premieňať šance, do ktorých sa dostávame," povedal pre futbalsfz.sk Grič.

Prehrať video

V závere zápasu nastúpil Martin Slaninka, ktorý sa v dueloch na domácom európskom šampionáte ukázal ako dobrý žolík, keď sa na plochu dostal až po striedaní a následne sa v dueloch proti Rakúsku a Švajčiarsku gólovo presadil. V prvom prípade to bol víťazný gól, v druhom vyrovnávajúci - "postupový" na Majstrovstvá sveta. "Celý zápas sme boli lepším mužstvom. Škoda toho posledného gólu. Bolo tam aj trochu nešťastia, ale dúfam, že ten tretí zápas zvládneme a postúpime," povedal žilinský stredopoliar. "Išiel som tam niečo skúsiť, nejakú prihrávku alebo strelu a na tú šancu som nahral Káčerovi," vysvetlil svoju úlohu. "Hrať ako dnešný zápas, mať hlavu prichystanú na to, že vyhráme a bojovať za Slovensko," povedal M. Slaninka smerom k zápasu proti domácim Spojeným arabským emirátom, ktorý naši odohrajú v stredu o 20:00 miestneho času (18:00 SELČ).

Prehrať video

"Odohrali sme vskutku dobrý zápas. Mali sme viacero sľubných šancí, ktoré sme, bohužiaľ, nepremenili a v samotnom závere sme inkasovali gól. Toto mužstvo však ukázalo veľkú tímovú morálku, keď sme sa dokázali zomknúť a zabojovať, najmä v druhom polčase za nepriaznivého stavu, a ktorý sme dokázali otočiť," zhodnotil druhé vystúpenie na šampionáte obranca Michal Vodecký. "Je na čom stavať a do ďalšieho zápasu musí byť naším jediným cieľom víťazstvo," dodal.