Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 19, 2013

VIDEO: MS U17: Slováci už nemyslia na prehru, chcú uspieť s Hondurasom

ABÚ ZABÍ (SFZ/SITA) - Po prehre v úvodnom stretnutí s Brazílčanmi na MS "17" sa slovenskí reprezentanti pripravujú na nedeľňajší duel proti Hondurasanom

 
 
 
 
Tréning slovenskej reprezentácie do 17 rokov pred zápasom proti Hondurasu v A skupine Majstrovstiev sveta do 17 rokov v Spojených arabských emirátoch. Abú Zabí, 18. október 2013.

Slovenským futbalovým reprezentantom do 17 rokov nevyšiel vstup do turnaja majstrovstiev sveta hráčov tejto vekovej kategórie v Spojených arabských emirátoch. Vo svojom úvodnom vystúpení prehrali zverenci trénera Ladislava Pecka s brazílskymi rovesníkmi jednoznačne 1:6, jediný gól mladých Slovákov strelil v 68. minúte stopér Denis Vavro, ktorý korigoval skóre na 1:5.

Prehrať video

"Bol to veľmi náročný zápas. Brazília nás prevýšila asi vo všetkom. Dali sme gól, ale okrem toho sme smerom dopredu neukázali nič," zhodnotil prvý duel na šampionáte útočník SR Tomáš Vestenický, ktorého doplnil stopér Attila Varga: "Prehrať 1:6 je pre nás veľká hanba. Posadili sme ich na koňa, nehrali sme futbal. Brazílčania mali hru pod kontrolou. Do ďalšieho stretnutia musíme ísť s chladnou hlavou a zahrať čo najlepšie. Chceme ukázať, že sme dobrý kolektív."

Prehrať video

Slováci absolvujú svoj druhý duel v rámci základnej A-skupiny v Abú Zabí v nedeľu od 15.00 h SELČ proti hráčom Hondurasu. Tí vo štvrtkom večernom meraní síl zdolali futbalistov domácej reprezentácie 2:1 a figurujú na druhom mieste tabuľkového poradia "áčka". "Bude to pre nás hrateľnejší súper. Najmä musíme nabrať víťaznú mentalitu a ísť do zápasu naplno," uviedol obranca Andrej Kadlec, ktorý si vo štvrtkovom dueli zranil členok.

Prehrať video

"Kadlec má podvrtnutý pravý členkový kĺb a stopér Vavro má narazené pravé chodidlo. Kadlec nebude môcť nastúpiť proti Hondurasu, otázny je štart Vavra," informoval lekár slovenskej výpravy Jozef Mada. Nevyhnutnosť zmien pred nedeľňajším zápasom si uvedomuje aj kormidelník slovenského výberu Pecko. "Nemôžeme sa tváriť, že je to dobré. Nesmieme podávať takéto výkony. Verím, že sa to budeme zlepšovať," vyhlásil kouč SR "17" po súboji s "kanárikmi", ktorý vo štvrtok sledoval oboch najbližších súperov Slovenska vo vzájomnom stretnutí. "Nasadenie uhrať dobrý výsledok sme videli u oboch tímov, ale nemajú kvalitu Brazílie. Do zápasu s Hondurasom ideme s čistými dresmi, čistými hlavami a túžbou po víťazstve. Naším cieľom bude uspieť, hrať dobrý futbal a získať tri body," uzavrel Pecko.