Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 10, 2013

VIDEO: Podľa Čmelíka a Slaninku rozhodli zápas proti SAE 17 individuálne chyby

ŽILINA (SFZ) - Napriek dobrému nástupu slovenská 17tka podľahla začiatkom týždňa výberu Spojených arabských emirátov 3:1

 
 
 
 
Reprezentanti do 17 rokov (ročník 1996) Lukáš Čmelík (vľavo) a Martin Slaninka na tribúne svojho klubu MŠK Žilina po skončení zápasu 3. predkola Európskej ligy. Žilina, 8. augusta 2013.

Lukáša Čmelíka a Martina Slaninku, reprezentantov do 17 rokov, sme stretli na odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy v Žiline, v ktorom sa domáci klub stretol s HNS Rijeka z Chorvátska. Ani jeden z nich dvoch v zápase nenastúpil, ale zahrali si v priateľskom stretnutí proti Spojeným arabským emirátom v Istanbule. Zápas bol pre oba tímy prípravou na jesenné Majstrovstvá sveta do 17 rokov.

Prehrať video

"Bol to kvalitný zápas. Hrali iba nakopávané lopty, útočníci boli veľmi rýchli a z toho dali po našich veľkých chybách tri góly," povedal pre futbalsfz.sk Martin Slaninka. "V prvom polčase sme mali prevahu, boli sme určite lepším tímom. V druhom polčase sme spravili hrubé individuálne chyby a aj preto sme prehrali," doplnil jeho spoluhráč Lukáš Čmelík. Podľa Slaninku bude nevyhnutné vylepšiť obrannú fázu. "Tam nám to veľmi horelo celý zápas," priznal slabšiu stránku. "Treba si dávať pozor na kľúčových hráčov, pretože ak ich nepokryjeme, tak z toho padajú góly," súhlasil Čmelík.

"Časť eufórie z Majstrovstiev Európy sa preniesla aj na tento zraz, stále to tam v tom kolektíve žilo, ale po tom prehratom zápase to už opadlo a my musíme makať a pripravovať sa na Majstrovstvá sveta," povedal pre web Slovenského futbalového zväzu Slaninka. "Budem sa pripravovať po kondičnej stránke, pretože som po zranení," priblížil prípravu na MS Čmelík. Súčasťou prípravy bude aj turnaj vo Švédsku. "Turnaj by nás mal nakopnúť a motivovať na záverečný turnaj Majstrovstiev sveta."

Na Majstrovstvá sveta chlapci myslia denno-denne. "Je to veľká výzva a šanca dostať sa niekam do sveta," priznal Slaninka a Čmelík doplnil: "Teším sa hlavne na žreb, pretože chcem vedieť proti akým súperom tam budeme hrať a verím, že postúpime minimálne do osemfinále." V kabíne naďalej hráva pred zápasom Bosorka od Elánu, tak dúfajme, že aj na finálovom turnaji MS prinesie našej reprezentácii do 17 rokov postup.