Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 3, 2015

18-ka dnes proti Grécku, kapitán Kopičár verí v silu kolektívu a v dobrý výsledok

BRATISLAVA (SFZ) - Kapitán SR "18" Adrián Kopičár: "V skupine hráme proti Grécku a Petrohradu, je v našich silách v oboch stretnutiach uspieť"

 
 
 
 
Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov Adrián Kopičár na tréningu pred uvodným zápasom Vladimir Granatkin Cup 2015 proti Grécku v Petrohrade. Petrohrad, 2. január 2014.

Slovenská osemnástka vstúpi dnes do skupinovej fázy prestížneho medzinárodného mládežníckeho turnaja zápasom proti rovesníkom z Grécka. Tréner Milan Malatinský nominoval na turnaj osemnástku hráčov, ktorá sa pokúsi napodobniť Haraslína a spol., ktorí v minulom roku priviezli z Petrohradu bronzové umiestnenie. "Sledoval som v minulom roku všetky zápasy slovenského mužstva, boli to ťažké stretnutia. Turnaj je obsadený kvalitnými mužstvami, chalani to zvládli na výbornú. Nebudem hovoriť o umiestnení, ale samozrejme, aj my sa pokúsime predviesť na turnaji čo najlepšie výkony a vybojovať čo najlepšie umiestnenie," povedal v Bratislave pred odchodom mužstva do dejiska turnaja kapitán tímu Adrián Kopičár.

Minuloročné mužstvo stavalo na skúsenostiach hráčov z vrcholných podujatí. Ročník 1996 mal v nohách zápasy na európskom a svetovom šampionáte a práve skúsenosti z ťažkých zápasov sa ukázali ako tromf v rozhodujúcich momentoch turnaja. "Náš tím má tiež niečo odohrané na medzinárodnom poli a máme fajn kolektív. Na tom budeme stavať. Sám za seba môžem povedať, že odchádzam do Ruska s cieľom podať čo najlepšie výkony a pomôcť mužstvu," povedal pred odchodom 17-ročný stredopoliar MŠK Žilina Adrián Kopičár.

Diskutovanou témou je umelý povrch, na ktorom sa hrajú všetky zápasy turnaja a na ktorom absolvovali zverenci trénera Malatinského včerajší tréning v petrohradskej hale. "S umelou trávou skúsenosti mám, futbal a tréningy v hale sú však pre mňa novinkou. Verím, že sa s tým všetci rýchlo a dobre vysporiadame," komentoval neštandardné podmienky Adrián Kopičár a na margo súperov v skupine dodal: "Čaká nás Grécko a výber Petrohradu, myslím, že je v našich silách v oboch stretnutiach uspieť. Na druhej strane otvorene priznávam, že proti týmto súperom som ešte nehral a môžu prekvapiť. Verím, že tréneri nám predstavia Grécko na videu a Petrohrad? Sám som na nich zvedavý," dodal na záver kapitán Adrián Kopičár.

Úvodný zápas skupinovej fázy na Granatkin Cup 2015 odohrá slovenská osemnástka proti rovesníkom z Grécka dnes o 14:30 SEČ.