Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 4, 2014

Malatinský: "Po zlepšenej hre v druhom polčase sme zaslúžene vyhrali"

PETROHRAD (SFZ/granatkin.com) – Tréner SR18 Milan Malatinský: "Do Petrohradu sme pricestovali bez šiestich hráčov, turnaj je šancou ukázať sa ďalším v čo najlepšom svetle"

 
 
 
 
Tréner SR 18 Milan Malatinský na tlačovej konferencii po zápase Slovensko "18" - Fínsko "18" (3:2) na turnaji V. Granatkin Memorial 2014. 3. január 2014, Petrohrad.

Slovenská reprezentácia do 18 rokov vstúpila do nového roka premiérovým víťazstvom v turnaji V. Granatkin Memorial v Petrohrade proti Fínsku. Mladí Slováci sa ujali vedenia v polovici prvého polčasu zásluhou premenenej penalty kanoniera Vestenického. Do kabín však odchádzali mužstvá za stavu 1:1. "Výkon v prvom polčase zaostal za predvedenou hrou v druhej časti zápasu. Chýbal nám dôraz v defenzíve, kazili sme prihrávky," komentoval výkon tímu tréner slovenskej osemnástky Milan Malatinský.

V druhej časti hry naši spresnili hru, vypracovali si šance a dvomi gólmi odskočili Fínom na 3:1. Najprv sa zapísal do streleckej listiny najlepší hráč zápasu Nikolas Špalek, tretí presný zásah pridal stredopoliar AC Parma Lukáš Haraslín. Fínsko v závere znížilo z penalty na konečných 3:2, ale tri body do tabuľky si pripísalo mužstvo Milana Malatinského. "Pocity po zápase sú naozaj dobré, po zlepšenej hre v druhom polčase sme zaslúžene vyhrali. Bol to môj prvý zápas s týmto mužstvom. Na turnaji hráme bez niekoľkých hráčov pôsobiacich v Anglicku a v Taliansku, dvaja hráči sú zranení. Pred zápasom sme čerpali informácie o súperovi z DVD-čka, konkrétne zo zápasu Belgicko – Fínsko, v ktorom Fíni zvíťazili. Po analýze hry súpera sme stanovili taktiku pre tento zápas," povedal pre web-stránku granatkin.com tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov, Milan Malatinský.

Odpovedal aj na otázku, s akým cieľom pricestovalo jeho mužstvo do Petrohradu. "Ako som už povedal, na turnaji hráme bez šiestich hráčov kádra. Je tu priestor pre ďalších hráčov, aby sa v reprezentačnom drese ukázali v čo najlepšom svetle. Je to vítaná príležitosť vidieť ich v ostrých zápasoch. Je pre nás cťou hrať na tomto turnaji a pre Slovensko je dôležité, aby sme tu predviedli čo najlepšie výkony."

Smerom k dvojici súperov, s ktorými sa v rámci A- skupiny stretneme v nedeľu (5.1.) a v utorok (7.1.) povedal: "Mohli sme sledovať časť zápasu Bielorusko – Irán, ktorý sa hral pred našiím duelom s Fínskom. Irán má šikovných hráčov, mnohí z nich štartovali na nedávnom svetovom šampionáte v Spojených arabských emirátoch. Myslím, že tento turnaj nemá vysloveného favorita a nenájdete tu ani vyslovene slabého súpera. Šance na postup zo skupiny sú otvorené."

Dodajme, že súboj medzi Iránom a Bieloruskom bol jednoznačnou záležitosťou mužstva z Ázie, ktorý si zabezpečil priebežné prvenstvo v A-skupine po víťazstve 3:0. Zverenci Milana Malatinského nastúpia na druhý zápas na turnaji V. Granatkin Memorial zajtra (5.1.) o 11:15 proti Bielorusku.