Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 5, 2015

Memoriál V. Granatkina 2015: Výber Petrohradu "18" - Slovensko "18" 1:0

PETROHRAD (SFZ/granatkin.com) - Tím Milana Malatinského podľahol v druhom stretnutí 0:1 gólom v 90. minúte, na turnaji bude pokračovať súbojmi o celkové 7.-12. miesto

 
 
 
 
Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov pred zápasom proti Výberu Petrohradu (0:1) na Memorial V. Granatkina 2015. Petrohrad, 5. január 2015.

Slovenská osemnástka vstúpila do turnaja v Petrohrade sobotňajším (3.1.2015) víťazstvom 2:1 nad Gréckom a po včerajšej remíze Grécka s domácim výberom Petrohradu 2:2 stačila nášmu mužstvu v dnešnom súboji s Petrohradčanmi na víťazstvo v skupine remíza. Dlho sa zdalo, že slovenské osemnástka na túto métu dosiahne, rozhodujúci moment prišiel v poslednej minúte zápasu, kedy sa strelecky presadil domáci Nikita Tiaglo a posunul do pozície víťaza skupiny domácich. Naše mužstvo tak čakajú na turnaji stretnutia o celkové 7.-12. miesto.

Výber Petrohradu "18" - Slovensko "18" 1:0 (0:0)

Gól: 90. Tiaglo
ŽK: Slaščev - Černák
R: Zabotin - Kišimasov, Dorogostajskij (Rusko), 3.000 divákov
Hráči zápasu: Michail Kizejev - Branislav Vitek

VÝBER PETROHRADU "18": Kizejev - Majkov (61. Krugovoj), Smirnov (82. Ignatenko), Ponikarov (63. Martirosjan), Andrejev, I. Ivanov (59. S. Ivanov), Kosolapov, Garibov (53. Tiaglo), Slaščev, Vodiannikov, Kucero (59. Novopašin)

SLOVENSKO "18": Greif - Horník, Kolesár, Ďurek, Jirka (46. Jančo), S. Mráz (70. Gorelčík), Kopičár, Mareš, Vitek, Krč (80. Mihálik), Vajs (68. Černák)

HLAS PO ZÁPASE:

Milan Malatinský (tréner SR "18"): "Sme frustrovaní a smutní z výsledku. Zápas sme mali pod kontrolou, vytvorili sme si v oboch polčasoch veľa príležitostí, súper vykopával lopty z prázdnej brány a nakoniec sme inkasovali v 90. minúte. Aj taký vie byť futbal. Mrzí ma to najmä kvôli chlapcom, v zápase jazdili, žiaľ, nemáme v kádri vyslovene strelca, ktorý by dokázal pretaviť hru mužstva do gólov. Dnes sme smutní, už zajtra však musíme zdvihnúť hlavy hore, zdvihnúť náladu, turnaj pre nás nekončí, čakajú nás na turnaji ešte tri dôležité zápasy. Budú síce len o 7.-12. miesto, ale ako som povedal pred odchodom do Petrohradu, neprišli sme sem pre umiestnenie, ale urobiť maximum pre dobrú reprezentáciu Slovenska a kvalitnú prípravu. Korektné publikum dnes odmenilo chlapcov potleskom, verím, že v ďalších stretnutiach dokážeme zlepšiť koncovku a prídu aj víťazstvá. Dnes sme zvíťazili iba na šance, teší ma však skutočnosť, že mužstvo herne napreduje."

fotogaléria zo zápasu