Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 18, 2015

Spartak Trnava angažoval talentovaného brankára Jakubecha

TRNAVA (TASR) - Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov Adam Jakubech prestúpil z prešovského Tatrana do Spartaka Trnava

 
 
 
 
Reprezentačný brankár SR U18 Adam Jakubech počas posledného tréningu slovenskej osemnástky pred odchodom na Turnaj 4 Nations vo Švédsku. Senec, 15. septembra 2014.

Vedenie Spartaka Trnava angažovalo talentovaného brankára Adama Jakubecha z Prešova, ktorý podpísal s fortunaligistom kontrakt na tri a pol roka. V sobotu o tom informovala oficiálna internetová stránka slovenského futbalového klubu.

Jakubech je odchovancom prešovského futbalu, v aktuálnej sezóne získal miesto medzi troma žrďami Tatrana a za A-mužstvo nastupoval v druholigových zápasoch. Pred dvoma týždňami pritom oslávil ešte len 18. narodeniny. "Stavili sme na investíciu pre budúcnosť. Adam je reprezentant do osemnásť rokov, ukazuje sa ako veľký prísľub a sme presvedčení, že ešte bude napredovať. Na svoj mladý vek má odchytaných už aj veľa zápasov v druhej najvyššej súťaži. Dúfame, že sa presadí, máme na neho dobré referencie aj od trénerov súperov Prešova ako i reprezentačného kouča národnej osemnástky Milana Malatinského. Spoliehame sa, že potvrdí nádeje, ktoré do neho vkladáme," povedal pre klubovú webstránku generálny manažér Spartaka Dušan Keketi.

Otec Adama Jakubecha Peter svojho času v Spartaku tiež pôsobil ako brankár, bolo to v deväťdesiatych rokoch za éry trénera Dušana Galisa.