Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 31, 2014

VIDEO: Matejka: “Veľmi som chcel byť súčasťou tohto mužstva"

SKOPJE (SFZ) – Člen kádra slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov, Róbert Matejka po debute v Corgoň lige verí aj v premiérový štart v tíme Milana Malatinského

 
 
 
 
Slovenský futbalový reprezentant do 18 rokov, Róbert Matejka na tréningu pred prvým z dvojice zápasov s rovsníkmi z Macedónska. Skopje, 30. marec 2014.

Pred týždňom (22.3) v zápase 23. kola Corgoňligy v zápase Slovana s DAC Dunajská Streda dal tréner Galis trinásť minút pred koncom duelu povel k striedaniu a vypočul volanie z tribún. Fanúšikovský „kotol“ belasých si na prekvapenie prítomných divákov žiadal na ihrisko príchod futbalistu bez jedinej odohranej minúty. Na ihrisko sa tak dostal talentovaný hráč Slovana Bratislava a teraz už aj slovenskej osemnástky, Róbert Matejka. "Priznávam, nervozitu som cítil, ale s prvými dotykmi zo mňa opadla. Myslím, že mi prvý zápas vyšiel celkom dobre,“ povedal smerom k ligovému debutu ešte len 17-ročný Matejka. 

“Kabína ma prijala skvele. V Slovane nájdete iba skúsených hráčov, ale cítim sa medzi nimi naozaj dobre. Vittek mi na tréningoch neustále radí ako si vybrať to správne miesto a dostať sa do koncovky." K skandovaným pokrikom z tribúny sa žiadalo vysvetlenie. "Odmalička som jedným z fanúšikov Slovana, zažil som ešte skvelú atmosféru na Tehelnom poli. Nevynechal som jediný zápas a povzbudzoval som vždy najlepšie ako som vedel. Poznám mnohých fanúšikov klubu. Teraz sa situácia mení, je príjemné počuť svoje meno z hľadiska. Môžem povedať, že štartom v lige sa mi splnil jeden veľký sen. Obliecť raz dres seniorského Á-čka milovaného klubu.“

 

Prehrať video

 

Po debute v lige je na spadnutie ďalší, v reprezentácii Slovenska do 18 rokov. Matejka je v kádri trénera Malatinského, ktorý sa v týchto dňoch pripravuje na dvojzápas s rovesníkmi z Macedónska v Skopje. "Na začiatku roka som sa ocitol v pozícii náhradníka na Granatkin Cup v Petrohrade. Veľmi som si prial byť v nominácii na tieto dva zápasy,“ povedal priamo v dejisku stretnutí Róbert Matejka. So spoluhráčmi absolvoval v nedeľu (29.3) prvú tréningovú jednotku v Mládežníckom tréningovom centre macedónskej futbalovej federácie a verí, že na trávnik vybehne aj v zápase. "Samozrejme, s trénerom som na túto tému nehovoril. Som však tu a ak dostanem príležitosť, urobím všetko pre to, aby som sa stal súčasťou tohto tímu,“ dodal na záver Róbert Matejka.

Prvý z dvojice stretnutí s Macedónskom je na programe zajtra (1.4) o 16:00, odveta o dva dni neskôr o 10:00.