Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 30, 2014

VIDEO: Osemnástka pricestovala do Skopje

SKOPJE (SFZ) – Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov pricestovala do dejiska zápasov s Macedónskom, štyria legionári sa k výprave pripoja v priebehu nedele a pondelka (30.-31.3)

 
 
 
 
Milan Malatinský - tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov na zraze pred odchodom do Macedónska. 29. marec 2014, Bratislava.

V priestoroch Slovenského futbalového zväzu sa včera (29.3) zišli hráči a realizačný tím pred odchodom do Skopje. V hlavnom meste Macedónska odohrajú zverenci trénera Milana Malatinského dva prípravné zápasy s rovesníkmi z Macedónska. Ten privítal včera v Bratislave tucet hráčov z osemnásťčlenného kádra. Dvojica Jakub Grič (MFK Zemplín Michalovce) a Milan Dimun (MFK Košice) sa pripojila k výprave počas cesty v Budapešti, kvarteto legionárov Tomáš Zázrivec, Tomáš Vestenický, Jakub Hromada a Alexander Vencel priletí priamo do dejiska stretnutí. "V kádri nájdeme dvoch nováčikov, brankára Vencela a hráča Slovana Bratislava, Róberta Matejku, ale aj staronové tváre, Ujlakyho, Polievku, či Zázrivca. Káčer a Špalek nastupujú pravidelne v lige, vyšli sme v ústrety klubom a neboli nominovaní. Haraslín a Vavro sa zotavujú po zraneniach, je tu teda priestor pre ďalších hráčov ukázať sa v dobrom svetle v reprezentačnom drese,“ povedal na zraze tréner Milan Malatinský. Dodajme, že v Macedónsku nebude môcť počítať sni so štvoricou hráčov Varga, Haraslín, Rodák a Lesniak, ktorých neuvoľnili kluby.

 

Prehrať video

 

Príjemnejším dôvodom je absencia Juraja Chvátala. Ten síce v nominácii figuroval, no v poslednom období si vybojoval miesto v základnej zostave FK Senica v najvyššej domácej súťaži a aj v jeho prípade klub požiadal o uvoľnenie z nominácie. Nahradil ho hráč FC Nitra, René Kotrík. Zaujímavé mená registrujeme medzi nováčikmi. Alexander Vencel z Racingu Štrasburg si môže v Skopje pripísať vôbec prvý štart v mládežníckych výberoch Slovenska a stal by sa pokračovateľom "vencelovskej" tradície v reprezentačnom brankárskom drese. Druhý nováčik, Róbert Matejka absolvoval pred týždňom premiéru v Corgoň lige a verí, že sa dočká aj prvého štartu v reprezentácii.

Súboje s Macedónskom sľubujú vyrovnané zápasy. "Každý zápas na reprezentačnej úrovni je náročný, najmä mládežnícke výbery z balkánskych krajín majú technických hráčov s dobrou loptovou technikou, sú dobre fyzicky a rýchlostne pripravení. Myslím, že zápasy v Macedónsku budú dobrou previerkou,“ povedal smerom k súperovi tréner Malatinský.

Osemnástka odohrala na začiatku roka päť stretnutí v rámci prestížneho turnaja Granatkin Cup v Petrohrade s bilanciou štyri výhry a jedna prehra. Zápasy v Macedónsku sú poslednou previerkou pred domácim turnajom Slovakia Cup na prelome apríla a mája. "Vnímame ich aj ako prípravu na Slovakia Cup, ale najvyššou prioritou pre nás zostáva kvalifikačný turnaj o postup na majstrovstvá Európy," dodal na záver tréner Milan Malatinský.

Program zápasov SR „18“ v Macedónsku:

1.4.2014 (utorok): Macedónsko „18“ - Slovensko „18“ / 16:00 SEČ
3.4.2014 (štvrtok): Macedónsko „18“ - Slovensko „18“ / 10:00 SEČ